برگزاری سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه باحضور فرماندار

 

فرماندار شهرستان ارومیه در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه به ضرورت فراهم آوردن امکانات مطالعه و کتابخوانی در واحدهای تولیدی تاکید کرد. 

 📚در این جلسه غلامحسین عماری، فرماندار شهرستان ارومیه اهمیت دادن به ‏کتابخانه‏ها را همواره از اولویت و اهمیت خاصی دانست و به ضرورت فراهم آوردن امکانات مطالعه و کتابخوانی در برخی از کارخانجات، واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی شهرستان ارومیه تاکید کرد. 

🔹️عماری با اشاره به نقش مهم کتابخانه‌های عمومی در ترویج فرهنگ مطالعه تصریح کرد: با فراهم آوری دسترسی راحت مردم به کتاب و کتابخانه ها در محل های پرتردد بالاخص مراکز درمانی و فرودگاه ها ... می توانیم شاهد استقبال علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در این مکان ها باشیم.

🔹️بهزاد رستمی، رئیس اداره کتابخانه های شهرستان ارومیه نیز دراین جلسه گفت: یکی از سیاست های اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه برقراری ارتباط خوب و سازنده با جامعه است که بر همین اساس سعی داریم خود را به محیط کتابخانه محدود نکرده و در اجتماع نیز حضوری موثر و مستمر داشته باشیم.

🔹️بررسی راه اندازی کتابخانه سیار در مناطق کم برخودار شهرستان ارومیه با همکاری اداره کتابخانه های عمومی ارومیه، فرمانداری، شورای اسلامی و شهرداری ارومیه، بررسی فراهم آوری امکان ایجاد فضای مطالعه ای در واحدهای تولیدی با همکاری و مشارکت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان ارومیه و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی از مهم ترین مصوبات این جلسه بود.