دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور:

اشراف و تسلط مجریان انتخابات بر قانون ضروری است

اشراف و تسلط مجریان انتخابات بر قانون ضروری است
مجریان باید بتوانند از حقوق رای دهندگان و حقوق انتخاب شوندگان دفاع کنند و این مهم فقط با حفظ بی طرفی، اشراف و تسلط بر قانون و افزایش دانش لازم پیرامون مقررات انتخابات محقق خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، سید اسماعیل موسوی دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در پایان سومین دوره آموزشی فرمانداران و بخشداران کشور در مشهد مقدس ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال دفاع مقدس، سند افتخار دفاع از سرزمین  باورها و ارزش های دینی و میهنی است که توسط جوانان غیور و رشید ایران اسلامی با ایثارگری و اهدای جان و خونشان رقم زده شد؛ لذا ما وظیفه داریم همواره یاد و خاطره شهدای سرافراز و رشادت و دلیرمردی رزمندگان شجاع اسلام را گرامی بداریم و در هر جایگاهی که هستیم از دستاوردهای انقلاب و دفاع مقدس پاسداری کنیم.

مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور ادامه داد: آموزش عوامل اجرایی و دست اندرکاران، یکی از تاکیدات جدی وزیر محترم کشور و ستاد انتخابات کشور است، زیرا مجریان باید بتوانند از حقوق رای دهندگان و حقوق انتخاب شوندگان دفاع کنند و این مهم فقط با حفظ بی طرفی، اشراف و تسلط بر قانون و افزایش دانش لازم پیرامون مقررات انتخابات محقق خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور با تاکید بر این که انتخابات یکی از مهم ترین مصادیق مردم سالاری دینی و نمود مشارکت مردم در اداره و تعیین سرنوشت جامعه است، افزود: اراده وزارت کشور، به کارگیری همه ظرفیت ها و امکانات کشور برای برگزاری انتخابات سالم، باشکوه و مشارکت بالاست و در این راه از هیچ کوششی دریغ نمی کنیم.
موسوی با اشاره به چگونگی برگزاری دوره های آموزش مجریان اعلام کرد: سومین دوره این  آموزش ها با حضور اعضای ستاد انتخابات و فرمانداران استانهای گلستان، کرمانشاه و البرز و بخشداران استان های ایلام، قزوین، لرستان و خراسان رضوی و نیز مسئولین هیات های بازرسی استانهای گیلان، هرمزگان، همدان و لرستان در دو روز چهارشنبه و پنجشنبه در مشهد مقدس برگزار شد. وی افزود: در پایان دوره، شرکت کنندگان در آزمون شرکت کردند که نتیجه آن به زود  به آن ها اعلام خواهد شد.