معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی:

رصد و پایش بازار با همکاری مردم به خوبی پیش می رود

رصد و پایش بازار با همکاری مردم به خوبی پیش می رود
قیمت کالاهای اساسی از مبدا تا توزیع و مصرف توسط دستگاههای نظارتی رصد و کنترل می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه خوشبختانه با همراهی مردم و نظارتهای انجام گرفته آرامش معقولی بر بازار حاکم است گفت: برای حفظ این آرامش و پیشگیری از جولان فرصت طلبان همه تدابیر لازم اتخاذ شده است.

بهنام شهدی در سی و یکمین جلسه تنظیم بازار استان، ضمن اشاره به کاهش 21 درصدی مصرف بنزین از ابتدای اجرای طرح اصلاح قیمت در استان تصریح کرد: قیمت کالاهای اساسی از مبدا تا توزیع و مصرف توسط دستگاههای نظارتی رصد و کنترل می شود.

وی با بیان اینکه خودکنترلی اصلی اساسی در فراهم سازی فضای آرام بازار بشمار می رود افزود: به مردم این اطمینان خاطر را می دهیم که نظارت کاملی بر بازار صورت می گیرد لذا نیازی به احتکار خانگی نبوده و نیست.

شهدی ادامه داد: با تخلفاتی چون ممانعت از عرضه بشدت برخورد می شود و تیم های بازرسی بصورت چند لایه بر بازار نظارت دارند و تا به امروز ضمن تشکیل تعدادی پرونده تخلفی، جرائم و برخوردهای لازم نیز انجام گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی در ادامه از دستگاههای مربوطه خواست تا عملکرد خود را در خصوص رصد و برخورد با متخلفین به اطلاع عموم برسانند تا مردم حصول اطمینان نمایند که اجازه هیچ گونه سوء استفاده ای به فرصت طلبان داده نمی شود.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه نظارت بر بازار تداوم دارد گفت: آگاهسازی عمومی اصلی اساسی در حفظ آرامش بازار است و از صدا و سیما و رسانه ها انتظار می رود تا همچو همیشه در این خصوص همکاری لازم را داشته باشند.

وی دفاع از حقوق مصرف کنندگان را خط قرمز برشمرد و افزود: اتحادیه های مربوطه و اتاق اصناف با همراهی دستگاههای مربوطه نظارت موثر را ادامه دهند و گزارش عملکرد خود را در جلسات تنظیم بازار که یک روز در میان تشکیل می شود ارائه دهند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه ارومیه نیز در این جلسه گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین طی چند روز گذشته مصرف این ماده سوختی در این روز ۶ روز ۲۱ درصد کاهش یافته است.

احمد مجرد ادامه داد: همچنین در این راستا مصرف گاز در خودروها ۲۲ درصد افزایش داشته است.

وی اضافه کرد: ۱۱۴ جایگاه سوخت CNG در آذربایجان‌غربی وجود دارد  که از این تعداد ۲ جایگاه غیرفعال بوده و این جایگاه‌ها نیز تا هفته آینده فعال می‌شود.

وی تاکید کرد: هیچ مشکلی از بابت تهیه و توزیع بنزین در جایگاه‌های سوخت وجود ندارد و موجودی مخازن ذخیره این شرکت قابل قبول است.

غلامرضا بابایی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی نیز گفت: فروشگاه‌های زنجیره‌ای و بازار مرکزی ارومیه مورد رصد قرار گیرد تا افزایش قیمتی در این ۲ مورد وجود نداشته باشد زیرا این مراکز تاثیر جدی برای کنترل بار روانی جامعه دارند.

در ادامه این جلسه حاضران نظرهای خود را برای رصد و کنترل دقیق بازار ارائه کردند و تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش قیمت سایر کالاها سنجیده شد.

در این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی گزارش عملکرد دستگاه مربوطه در حوزه های سوخت،حمل و نقل،بازرسی،تعزیرات،غله،اصناف،اقتصاد و دارایی،جهاد کشاورزی،برنامه و بودجه و فرمانداری ارومیه را ارائه دادند.