هوای ارومیه بارانی و برفی می شود

هوای ارومیه بارانی و برفی می شود
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی گفت: با ورود سامانه بارشی از چهارشنبه به استان هوا در پایان هفته برفی می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه احتمال بارش برف تا پایان هفته در استان وجود دارد، افزود: هوای استان از فردا چهارشنبه با ورود سامانه زودگذر بارانی می‌شود و این روند تا روز جمعه در استان ادامه خواهد داشت و احتمال بارش برف نیز وجود دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت جوی استان تا اوایل وقت فردا آرام است و از اواخر وقت در شهرهای نیمه شمالی بارش باران و برف شروع خواهد شد، افزود: در روز پنجشنبه تمامی نقاط آذربایجان غربی شاهد بارش‌های مطلوب خواهد بود و بارش برف دور از انتظار نیست.

صابری با اشاره به کاهش شدید دما در استان گفت: کاهش ۶ تا ۹ درجه‌ای دما در روزهای آینده برای استان پیش بینی می‌شود که لازم است شهروندان و روستاییان تمهیدات لازم را بکار گیرند.

وی با بیان اینکه به دلیل بارندگی و کاهش دمای هوا احتمال سیلابی شدن مسیل، آبگرفتگی معابر شهری و نیز لغزندگی جاده‌ها وجود دارد، اضافه کرد: با توجه به برودت هوا و سرمازدگی محصولات کشاورزی، باغداران نیز برای جلوگیری از خسارات سرما به بخش کشاورزی تدابیر لازم را داشته باشند.

رئیس اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی اضافه کرد: آذربایجان غربی از استان‌های سردسیر و کوهستانی است که سالانه بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ میلیمتر بارندگی در آن ثبت می‌شود.

 

منبع: مهر