ساخت گرم‌خانه تا قبل از فصل سرما در ارومیه ضروری است

ساخت گرم‌خانه تا قبل از فصل سرما در ارومیه ضروری است
باید تا قبل از فرارسیدن فصل سرما نسبت به تکمیل گرم‌خانه و اردوگاه اقدام شود زیرا ساخت گرم‌خانه در ارومیه مهمترین گام در ساماندهی متکدیان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به لزوم سرعت بخشیدن به ساخت گرم‌خانه در ارومیه گفت: باید تا قبل از فرارسیدن فصل سرما نسبت به تکمیل گرم‌خانه و اردوگاه اقدام شود زیرا ساخت گرم‌خانه در ارومیه مهمترین گام در ساماندهی متکدیان است.

علی مصطفوی روز سه‌شنبه در جلسه ساماندهی متکدیان و کودکان کار و خیابانی آذربایجان‌غربی افزود: این امر می‌تواند بخش قابل توجهی از مشکلات ساماندهی متکدیان را در مرکز استان حل کند.

وی بیان کرد: یکی از مهمترین مشکلات پیش روی ساماندهی متکدیان و جمع‌آوری آنها، نبود محلی برای نگهداری این افراد است که می‌توان با ساخت گرم‌خنه این نقیصه را جبران کرد.

وی اضافه کرد: حضور متکدیان، چهره شهرهای آذربایجان‌غربی به ویژه ارومیه را زشت نشان می‌دهد و باید دستگاه‌های مسوول با جمع‌‍آوری و ساماندهی متکدیان، از این امر جلوگیری کنند.

وی بیان کرد: نباید به متکدیان اجازه بدهیم که از احساس پاک مردم شهر ارومیه و دیگر شهرهای آذربایجان‌غربی سوء استفاده و برای خود درآمد ایجاد کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: مردم استان، نوع‌دوست هستند و همین امر متکدیان را به سوء استفاده بیشتر ترغیب می‌کند.

مصطفوی با تاکید بر لزوم فرهنگ‌سازی برای کمک به افراد نیازمند واقعی از طریق نهادهای حمایتی ادامه داد: رسانه‌ها باید در خصوص نحوه کمک افراد به نیازمندان واقعی، تولید محتوا کنند تا کمک مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

وی تاکید کرد: باید همه‌ با هم متحدانه عمل کنند تا چهره شهر به درستی نمایان شود و از گسترش متکدیان جلوگیری گردد و در این راستا دستگاه‌های اجرایی به وظایف خود عمل کنند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: باید از ظرفیت ۶٠٠ سازمان مردم نهاد این استان برای کمک رسانی به قشر متکدی و نیازمندان جامعه صورت گیرد. 

مصطفوی اظهار داشت: باید سازمان فنی و حرفه‌ای نیز آموزش‌های لازم را در بین این قشر رواج دهند و تا بتوان با اشتغال‌زایی برای نیازمندان از تکدی‌گری آنها جلوگیری شود.