3 بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در ارومیه پر شد

3 بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در ارومیه پر شد
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی گفت: سه بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در شهر ارومیه پر شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم همراهی مردم در راستای جلوگیری از بستری بیشتر کرونایی در استان گفت: سه بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در شهر ارومیه پر شده است.

دکتر جواد آقازاده در جلسه اضطراری قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی افزود: ظرفیت پذیرش بیمارستان طالقانی و اورژانس آن به عنوان مرکز اصلی درمان این بیماران پر شده و امکان حضور بیمار جدید وجود ندارد.

وی با اشاره به تکمیل ظرفیت اورژانس بیمارستان های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) اضافه کرد: همچنین تمامی بخش های اختصاص یافته به کرونای این ۲ بیمارستان به طور کامل پر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در بیمارستان‌های مطهری و سیدالشهدا (ع) ارومیه نیز به ترتیب بیماران باردار کرونایی و کودکان مبتلا و همچنین بیماران قلبی مبتلا به کرونا بستری می شوند.

آقازاده گفت: طبق مصوبه ستاد استانی کرونا، ۳۰ درصد از تخت های بیمارستانی تمامی بیمارستان های دولتی غیردانشگاهی و خصوصی برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی گفت: شهروندان ارومیه ای در صورت داشتن علایم کرونا، به مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شامل مرکز "ملک افضلی" در فلکه آبیاری خیابان صفا، "مرکز شهدا" در خیابان شهدا و "مرکز فرشته" در انتهای رودکی مراجعه و از حضور در بیمارستان ها خودداری کنند.

وی افزود: البته جهت دریافت خدمات درمانی و بستری برای بیماران کرونایی، سایر بیمارستان های دولتی غیر دانشگاهی و بیمارستان های خصوصی نیز آماده است.