استاندار آذربایجان غربی:

وحدت، مشارکت مردمی و ایثار نیروهای نظامی و انتظامی نقشه های دشمنان را خنثی کرده است

وحدت، مشارکت مردمی و ایثار نیروهای نظامی و انتظامی نقشه های دشمنان را خنثی کرده است
استاندار آذربایجان غربی گفت: نقش نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت پایدار استان بسیار برجسته است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این استان با وجود نزدیک به هزار کیلومتر مرز جزو پنج استان امن کشور محسوب می شود گفت: نقش نیروی انتظامی در تامین نظم و امنیت پایدار استان بسیار برجسته است.

محمدمهدی شهریاری امروز در صبحگاه انتظامی استان بمناسبت هفته ناجا، با گرامی داشت این هفته و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، از تلاش نیروهای نظامی و انتظامی در تامین امنیت پایدار استان قدردانی کرد و افزود: امنیت استان، امنیت کشور است. این استان به لحاظ جایگاه مهمی که دارد خوشبختانه به لطف خدا و تلاش نیروهای جان برکف از امنیت لازم برخوردار است.

وی به تحرکات دشمن صهیونیستی در منطقه نیز اشاره کرد و افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا در ادامه دشمنی های خود درصدد هستند تا دو کشور برادر و همسایه را وارد چالش سازند که به لطف بیداری دو کشور این دسیسه نیز راه بجایی نخواهد برد.

استاندار آذربایجان غربی وحدت، مشارکت مردمی و ایثار نیروهای نظامی و انتظامی را خنثی کننده نقشه های دشمنان دانست و تصریح کرد: با وجود همبستگی موجود در استان دستاوردهای خوبی در مسیر توسعه پایدار استان تحقق یافته است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه نیز گفت: کارکنان نیروی انتظامی، روحیه و مسائل اخلاقی و معنوی را در وجود خود تقویت کنند تا زمینه خدمت رسانی بیشتر به مردم در این جایگاه حساس فراهم شود.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در مراسم صبحگاه یگان های نیروی انتظامی در آذربایجان غربی که به مناسبت هفته ناجا برگزار شد، با اشاره به اینکه مهمترین عامل در نیروهای انتظامی مساله روحیه و خداباوری است، افزود: کارکنان انتظامی به غیر از آمادگی دفاعی و رزمی و تجهیزات نوین که در نیروها اهمیت بسیاری دارد، باید مسائل اخلاقی و معنوی و خداباوری را نیز در وجود خود تقویت کنند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی نماد عدالت در جامعه است و از هر لحاظ خالصانه به مردم کمک و امنیت را به مردم هدیه می کند که بر همین اساس، چندین برابر صواب در پیشگاه خداوند متعال دارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی ادامه داد: امروز امنیتی که در جامعه وجود دارد، به خاطر تلاش های شبانه روزی نیروهای مسلح بوده که توفیقی الهی محسوب می شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی گفت: لحظه به لحظه ای که لباس مقدس در تن شماست، برای ملت بصیر و ولایی خدمت می کنید و امنیت را به ارمغان می آورید این یک عبادت است و باید قدر این موقعیت را بدانید.

فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نیز در این مراسم گفت: در کنار سایر خدماتی که نیروی انتظامی به مردم ارائه می کند، رسیدن به جایگاه پلیس هوشمند و الکترونیکی و توسعه امنیت در استان از اولویت های مهم کاری پلیس است.

سردار سرتیپ دوم مسعود خرم نیا افزود: نیروی انتظامی تلاش می کند خود را بر نیازهای روز این نیروی مهم و امنیت ساز مجهز کند.

وی اضافه کرد: نیروی انتظامی به غیر از وظیفه ذاتی در کنار مدافعان سلامت نیز با تمام قدرت به مردم خدمت رسانی می کند.

در پایان این مراسم، نیروهای مسلح حاضر از مقابل تمثال مبارک حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی رژه رفتند.