امام جمعه ارومیه:

حضور در انتخابات استمرار مقاومت در برابر مستکبران است

حضور در انتخابات استمرار مقاومت در برابر مستکبران است
امام جمعه ارومیه گفت: حضور در انتخابات 28 خرداد امسال، استمرار مقاومت در برابر مستکبران و ظالمان بوده و وظیفه همه ماست که در این انتخابات با همه توان شرکت کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ارومیه افزود: مسوولیت ما در قبال جامعه از جمله مسوولیت‌های مهم محسوب می شود و همه ما در مقابل تمام اتفاقاتی که در کشور می افتد، مسوول هستیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات درباره مدیریت جامعه تصمیم گیری می شود و نباید بی‌توجه بود، ادامه داد: ۴۰ سال است که در برابر مستکبران ایستاده ایم و در این انتخابات نیز با تمام توان در مقابل زیاده خواهان خواهیم ایستاد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با بیان اینکه نخبگان باید جامعه را تشویق کنند تا در میدان انتخابات حضور داشته باشند، اظهار کرد: در کنار حضور پرشور، انتخاب آگاهانه نیز باید مورد توجه مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به ویژگی و خصوصیات لازم برای نامزدهای انتخاباتی بیان کرد: نامزدها نباید بدگویی و بدزبانی، دروغگویی و اتهام زنی کنند و تخریب نکردن دیگران باید توسط نامزدها رعایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به مساله مهم جمعیت گفت: روند رشد جمعیت طبق آمار موجود ۲۵ درصد در چهار سال گذشته کاهش دارد و این به معنی حرکت به سمت پیر شدن جمعیت است.

وی با بیان اینکه قدرت ملی و اقتدار یک کشور قدرت انسانی آن است، افزود: مجلس باید قانون تشویقی ارائه کند و این موضوع باید مدیریت شود چرا که زاد و ولد هم اکنون به عنوان جهاد مطرح است.

وی اظهار کرد: خیّران باید وارد این بخش شوند و زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنند تا از این بحران عبور کنیم.

امام جمعه ارومیه درباره مساله فلسطین نیز گفت: در ظرف ۱۱ روز گذشته ظالمان هرچه از دستشان برآمده برای تداوم ددمنشی‌های رژیم صهیونیستی انجام داده اند و باید از مظلومان و مستضعفان حمایت شود.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی با اشاره به فرا رسیدن دوم خرداد و سالروز رحلت امام جمعه سابق ارومیه، افزود: ایشان نماد ولایتمداری بودند و امیدواریم عده ای از موقعیت این شخصیت سوء استفاده نکرده و در ایام سالگرد وی شخصیت شان مصادره به مطلوب شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بیان کرد: همه ما باید قدردان جانفشانی و ایثار رزمندگان باشیم و همواره برای ادای دین به شهدا، ایثارگران و جانبازان در مسیر عزت کشور گام برداریم.