ظرفیت تولید الکل در ارومیه افزایش یافت

ظرفیت تولید الکل در ارومیه افزایش یافت
واحدهای تولیدکننده الکل در آذربایجان غربی، با افزایش ظرفیت تولیدی خود روزانه 85 هزار لیتر الکل طبی برای مصارف ضدعفونی و گندزدایی تولید می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: واحدهای تولیدکننده الکل در استان، با افزایش ظرفیت تولیدی خود روزانه 85 هزار لیتر الکل طبی برای مصارف ضدعفونی و گندزدایی تولید می‌کنند.

علیرضا محمودی اظهار کرد: واحدهای تولید کننده الکل در آذربایجان غربی با افزایش ظرفیت تولیدی خود روزانه 85 هزار لیتر الکل طبی برای مصارف ضدعفونی و گندزدایی تولید و با نظارت کامل و حضور بازرس مقیم سازمان در این واحدها روانه بازار می‌کنند.

وی تصریح کرد: تمام مراحل توزیع و پخش تولیدات الکل، دستکش و ماسک در آذربایجان‌غربی با حضور بازرس مقیم از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین بازرسی‌های مستمر و شبانه‌روزی بازرسان سازمان از مراکز توزیع اقلام فوق از جمله داروخانه‌ها، فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی و بهداشتی مورد پایش و رصد قرار می‌گیرد.

معاون سازمان صنعت استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در بازه زمانی 17 روزه تشدید بازرسی‌ها در راستای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا ویروس در استان، با انجام بازرسی‌های مستمر برای جلوگیری از سوء استفاده سود جویان در حوزه سلامت با مشارکت نهادها و ارگان‌های ذی‌ربط 77 فقره پرونده به ارزش بیش از یک میلیارد ریال برای واحدهای متخلف تشکیل و جهت رسیدگی بیشتر به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

محمودی عنوان کرد: عمده تخلف واحدهای صنفی در حوزه سلامت گرانفروشی، عدم عرضه، عدم صدور فاکتور و احتکار است.

 

منبع: فارس