ادامه خنکی هوای شبانه در ارومیه

ادامه خنکی هوای شبانه در ارومیه
رییس اداره پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: خنکی هوای شبانه در استان تا اواخر هفته جاری ادامه می‌یابد که این امر، در این فصل از سال طبیعی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای ارومیه در خنک‌ترین ساعات به ۱۷ و در گرم‌ترین ساعت به ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید که با ادامه روند کاهش دما پیش‌بینی می‌شود به ۲۸ درجه سانتی‌گراد برسد.

وی بیان کرد: طی این مدت شهرستان شاهین‌دژ با دمای ۳۲ درجه سانتی‌گراد و شهرستان اشنویه با دمای ۱۳ درجه  سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین شهرهای استان گزارش شده‌است.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میانگین دما در استان طی هفته گذشته ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود، ادامه داد: کاهش دما در استان همچنان ادامه دارد و پیش‌بینی ها بیانگر کاهش ۲ درجه‌ای دما در هفته جاری است.

وی با اشاره به بارش‌های رگباری استان که از هفته قبل در استان شروع شده اضافه کرد: روز گذشته بارشی گزارش نشده است اما فعالیت امواج بارشی در استان تا روز سه‌شنبه ادامه دارد و در  نقاط شمالی و مرکزی فعال است.

 

منبع: ایرنا