تداوم وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان غربی

تداوم وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان غربی
794 مورد از افراد مبتلا به بیماری سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 257 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 537 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه لازم است مردم فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند، گفت: 794 مورد از افراد مبتلا به بیماری سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 257 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 537 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

جواد آقازاده با اشاره به آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تعداد 794 مورد از افراد مبتلا به بیماری سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شدند که تعداد 257 نفر به طور قطع مبتلا به بیماری کرونا و 537 نفر مشکوک به بیماری کرونا هستند.

وی تصریح کرد: تعداد 149 نفر از بیماران در بخش‌ مراقبت‌های ویژه بستری شدند که 46 نفر از این تعداد به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند و وضعیت این بیماران وخیم گزارش شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به تعداد بیماران جدید بستری شده در طی 24 ساعت گذشته، عنوان کرد: در عرض یک روز تعداد 166 نفر در مراکز درمانی استان بستری شدند که بیشترین آمار بستری شدگان مربوط به ارومیه به تعداد 47 نفر، بوکان 24 نفر، خوی 31 نفر، مهاباد 20 نفر، میاندوآب 11 نفر بودند.

آقازاده خاطرنشان کرد: بیماران بستری شده و مبتلایان به کرونا در استان افزایش یافته و استان در وضعیت قرمز قرار دارد و در حال حاضر از لحاظ درمانی مشکلی در این استان وجود ندارد و تمهیدات لازم برای افزایش تخت بیمارستانی انجام شده است و در این راستا توصیه می‌شود مردم بحث خود مراقبتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را جدی بگیرند و از حضور در تجمعات به طور جدی اجتناب کنند.

 

منبع: فارس