معاون خدمات شهری شهردار ارومیه:

کمتر از 10 درصد متکدیان شهر ارومیه بومی است

کمتر از 10 درصد متکدیان شهر ارومیه بومی است
کمتر از 10 درصد از متکدیان سطح شهر ارومیه، بومی است و بسیاری از این افراد، به خاطر سوء استفاده از حسن نیت و حس نوع‌دوستی شهروندان به این شهر آمده و تکدی‌گری می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون خدمات شهری شهردار ارومیه گفت: کمتر از ۱۰ درصد از متکدیان سطح شهر ارومیه، بومی است و بسیاری از این افراد، به خاطر سوء استفاده از حسن نیت و حس نوع‌دوستی شهروندان به این شهر آمده و تکدی‌گری می‌کنند.

امیر سحابی افزود: در نیمه نخست امسال ۳۶۳ متکدی از سطح شهر ارومیه جمع‌آوری شده که از این تعداد تنها ۳۵ نفر بومی است.

وی اضافه کرد: دیگر متکدیان از استان‌های دیگر کشور به ویژه برخی استان‌هایی با فاصله بسیار زیاد برای تکدی‌گری به ارومیه می‌آیند.

وی بیان کرد: در بررسی‌های آماری صورت گرفته، همچنین تنها ۲۵ درصد متکدیان جمع‌آوری از سطح شهر ارومیه زن هستند و بیش از ۷۵ درصد مرد بوده و برای استفاده از حس نوع‌دوستی در برخی موارد از کودکان نیز استفاده می‌شود.

معاون خدمات شهری شهردار ارومیه ادامه داد: قانون جدّی در برخورد با متکدیان وجود ندارد ولی شهرداری و برخی نهادها در این خصوص اقدامات بسیار زیادی را انجام می‌دهند.

سحابی با اشاره به اینکه ۱۲ منطقه برای ساماندهی دست‌فروشان سطح شهر به ویژه مناطق مرکزی ارومیه در نظر گرفته شده‌است، گفت: جمع‌آوری دست‌فروشان سطح شهر اولویت اصلی شهرداری است و اقدامات لازم به صورت مستمر در این خصوص انجام می‌شود.

وی افزود: در مناطق مشخص شده با اخذ اجاره بهای بسیار کم، دست فروشان را شناسنامه دار و ساماندهی خواهیم کرد.