عدم رعایت موازین بهداشتی عامل افزایش مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی

عدم رعایت موازین بهداشتی عامل افزایش مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی
رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان به خوبی رعایت نمی‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه موازین بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استان به خوبی رعایت نمی‌شود گفت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 752 نفر از بیماران به علت سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری هستند که تعداد 248 نفر به طور قطع به بیماری کرونا مبتلا هستند و 504 نفر مشکوک به کرونا هستند.

جواد آقازاده اظهار داشت: طی 24 ساعت گذشته تعداد 752 نفر از بیماران به علت سندروم حاد تنفسی در مراکز درمانی استان بستری شدند که تعداد 248 نفر به طور قطع به بیماری کرونا مبتلا و 504 نفر مشکوک به کرونا هستند.

وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای راه‌اندازی 100 تخت آی سی  یو در استان انجام شده است، تصریح کرد: تعداد 140 نفر در بخش آی سی یو بستری هستند که 46 نفر از این بیماران متصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به بیماران بستری شده در مراکز درمانی استان اعلام کرد: طی 24 ساعت گذشته تعداد 144 نفر از بیماران مبتلا به کرونا بستری شدند که 44 نفر از بیماران در ارومیه، اشنویه سه، بوکان 13 نفر، پلدشت 2 نفر، پیرانشهر پنج نفر، چایپاره یک نفر، تکاب 11 نفر، خوی 23 نفر، سردشت 6 نفر، سلماس چهار نفر، مهاباد 15 نفر، میاندوآب 12 نفر، نقده هفت نفر بستری هستند.

آقازاده با اشاره با اینکه باید از بی تفاوتی نسبت به کرونا خارج شویم تاکید کرد: موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در استان به خوبی رعایت نمی‌شود و عدم رعایت موازین بهداشتی و برپایی مراسمات عروسی و عزا و حضور در تجمعات باعث افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا شده است در این راستا باید بحث خود مراقبتی جدی گرفته شود تا بتوانیم زنجیره ابتلا به بیماری کرونا شکسته شود.

 

منبع: فارس