ورود شرکت‌های فناور آذربایجان‌غربی برای رفع نیازهای مقابله با کرونا

ورود شرکت‌های فناور آذربایجان‌غربی برای رفع نیازهای مقابله با کرونا
شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی برای رفع نیازهای استان در تهیه اقلام مورد نیاز پزشکی وارد عرصه مقابله با بیماری کرونا شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس پارک علم و فناوری آذربایجان‌غربی گفت: شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری این استان برای رفع نیازهای استان در تهیه اقلام مورد نیاز پزشکی وارد عرصه مقابله با بیماری کرونا شدند.

علی‌محمد نیکبخت افزود: تولید دوربین‌های حرارتی، اسپری و  ژل ضدعفونی کننده، مولتی روتر هیبریدی و الکتریکی برای سمپاشی در راستای ضدعفونی مکان‌های مختلف و دستگاه ضدعفونی‌کننده و تصفیه هوا از جمله محصولاتی‌است که شرکت‌های فعال در پارک فناوری ارومیه اقدام به تولید آنها در این راستا کرده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت‌های دانش بنیان و فناور به عنوان مهمترین بازیگران عرصه فناوری و نوآوری حاضر به نقش آفرینی در بحران کرونا هستند، بیان کرد: پارک علم و فناوری استان شامل کلکسیونی از توانمندی و تخصص‌ها بوده که نیازمند حمایت هستند و در این عرصه نیز می‌توانند با حمایت مالی، اقدامات ارزنده‌ای را انجام دهند.

وی بیان کرد: در راستای بهره‌مندی از همه ظرفیت‌های پارک فناوری ارومیه، یک رویداد مجازی با عنوان مقابله با کرونا جهت جذب ایده‌های نوآورانه و خلاقانه برگزار می‌شود که نتایج آن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

منبع: ایرنا