سالن مسافربری پایانه مرزی سرو در آستانه بهره برداری

سالن مسافربری پایانه مرزی سرو در آستانه بهره برداری
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی از آماده بهره برداری بودن سالن مسافری پایانه مرزی سرو خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه،ارسلان شکری مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از آماده بهره برداری بودن سالن مسافری پایانه مرزی سرو خبر داد وگفت: برای اجرای این عملیات عمرانی در پایانه مرزی سرو ۲۸ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، در پایانه مرز رازی نیز ۲ قرارداد با اعتبار ۲۳ میلیارد و دیگری ۶۵ میلیارد تومان در حال اجرا بوده که دارای پیشرفت فیزیکی بالغ بر ۱۵ درصد است.

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص توسعه پایانه‌های مرزی آذربایجان غربی یادآور شد: به زودی در مرز کیله سردشت سالن تجاری و مسافری بصورت موقت آغاز بکار خواهد کرد و در این بازه زمانی نیز مقدمات لازم برای اجرای طرح اصلی فراهم می‌شود.

شکری با بیان اینکه در پایانه مرزی تمرچین نیز کار‌های تکمیلی انجام شده است و مشکلی در سالن‌های تجاری و مسافری وجود ندارد، گفت: برای ساماندهی محوطه، ترانشه ها، ورودی و خروجی‌ها و سایت‌های تکمیلی نیز در پایانه مرزی تمرچین اقدامات لازم در حال انجام است.

شکری با اشاره به اجرای طرح ملی ابرار بعنوان حرکتی جهادی در آبادانی راه‌های روستایی کشور افزود: طرح ابرار در آذربایجان غربی از سال گذشته آغاز شد که به خاطر شرایط جوی هوا ادامه طرح مقدور نبود، ولی هم اکنون ۱۶۵ کیلومتر راه روستایی آماده انجام عملیات آسفالت است و تلاش خواهیم کرد در سال جاری ۴۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی اضافه کرد: در بخش توسعه سامانه‌های هوشمند آذربایجان غربی هم اکنون از ۴۰ سامانه موجود ۳۸ مورد فعال بوده و در خصوص نوسازی و مکانیزه کردن ماشین آلات نیز خرید ۲ دستگاه بیل مکانیکی در حال پیگیری است.