اهدای بیش از 3700 جلد کتاب به دفاتر تسهیل‌گر مناطق حاشیه‌نشین ارومیه

اهدای بیش از 3700 جلد کتاب به دفاتر تسهیل‌گر مناطق حاشیه‌نشین ارومیه
رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی گفت: حوزه هنری استان سه هزار و ۷۸۰ جلد کتاب به هشت دفتر تسهیل‌گر مناطق حاشیه‌نشین ارومیه اهدا کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احد هوشمند قره‌باغ با بیان اینکه کتاب یکی از ابزارهای آگاهی‌بخش در هر جامعه‌ای است، اظهار کرد: برای این منظور در یک هفته گذشته حوزه هنری آذربایجان‌غربی سه هزار و ۷۸۰ جلد کتاب به هشت دفتر تسهیل‌گر مناطق حاشیه‌نشین ارومیه اهدا کرد تا در اختیار افراد علاقه‌مند قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه این اقدام براساس توافق با استانداری آذربایجان‌غربی انجام شده است، افزود: طبق این توافق در هر محله ۴۷۰ جلد کتاب توزیع شد که این محله‌ها شامل اسلام‌آباد، وکیل‌آباد، کوی سالار، حاجی‌پیرلو، ریحان‌آباد، دیزج سیاووش، دیگاله و الواج است.

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی با بیان اینکه یکی از اقدامات این نهاد چاپ کتاب‌ است که توسط انتشارات سوره مهر انجام می‌شود، ادامه داد: موضوعات اغلب این کتاب‌ها مربوط به ادبیات پایداری، هنرهای بومی و محلی، نمایشنامه‌ها، شعر و داستان است.

وی با بیان اینکه حوزه هنری استان همه ساله اقدام به توزیع بسته‌های فرهنگی در مناطق محروم استان می‌کند، تصریح کرد: همچنین امسال این مجموعه با برگزاری نمایشگاه عکسی به نفع کودکان سیل‌زده، ۱۰۸ بسته لوازم‌التحریر برای دانش‌آموزان روستاهای سیل‌زده کشور تهیه و ارسال کرد.

 

منبع: فارس