استاندار آذربایجان غربی:

از نوسازی ماشین آلات کارخانه های آرد برای ارتقای کیفیت نان و رضایتمندی مردم حمایت می کنیم

از نوسازی ماشین آلات کارخانه های آرد برای ارتقای کیفیت نان و رضایتمندی مردم حمایت می کنیم
استاندار آذربایجان غربی گفت: متاسفانه مجوز های صادر شده برای فعالیت کارخانه های آرد بدون پشتوانه منطقی بوده و این امر باعث شده تا این کارخانه ها با ظرفیت کمتری فعالیت نمایند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه کیفیت ماشین آلات کارخانه های آرد یکی از عوامل دخیل در کیفیت نان است گفت: متاسفانه مجوز های صادر شده برای فعالیت کارخانه های آرد بدون پشتوانه منطقی بوده و این امر باعث شده تا این کارخانه ها با ظرفیت کمتری فعالیت نمایند.

محمدمهدی شهریاری عصر امروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کارخانه های آرد استان با اشاره به اهمیت این صنف در سبد غذایی مردم تصریح کرد: با توجه به اینکه تکنولوژی عمده کارخانه های آرد استان قدیمی است و این امر بر روی کیفیت نان تاثیر دارد، از نوسازی ماشین آلات برای ارتقای کیفیت نان، رضایتمندی مردم و صادرات آرد به دیگر کشورها حمایت می کنیم.

وی حمایت از صنعت آرد را ضرورتی مهم دانست و افزود: نهادهای متولی باید برای حمایت از ظرفیت های استانی در آرد سازی تدابیر ویژه ای اتخاذ نمایند.

شهریاری بر هماهنگی صنف نانوایان و آردساران جهت شکوفایی اقتصادی استان تاکید کرد و افزود: همکاری این دو صنف از طریق حمایت دستگاه های متولی از جمله غله و صمت می تواند زمینه های شکوفایی اقتصادی را منجر شود.

مقام عالی استان خاطر نشان کرد: اگر کارخانه های آردسازی بتوانند بر مشکلات فائق بیایند می توانند زنجیره ارزش را تکمیل و از ظرفیت های موجود به نحو شایسته استفاده کنند.

در این جلسه مسائل و مشکلات مالیاتی، توزیع و حمل گندم و تعهدات ارزی کارخانه های آردسازی بیان و تصمیم گیری های لازم برای حل بخشی از آنها اتخاذ شد.