میانگین روزانه موارد مثبت کرونا در آذربایجان ‌غربی به 226 مورد رسید

میانگین روزانه موارد مثبت کرونا در آذربایجان ‌غربی به 226 مورد رسید
میانگین روزانه موارد مثبت سرپایی و بستری در اسفند، فروردین و اردیبهشت 47 مورد بوده است، در حالی که این رقم در خرداد ماه به 226 مورد رسیده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان غربی گفت: میانگین روزانه موارد مثبت سرپایی و بستری در اسفند، فروردین و اردیبهشت ۴۷ مورد بوده است، در حالی که این رقم در خرداد ماه به ۲۲۶ مورد رسیده است.

جواد آقازاده در ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس جمهور و ستاد ملی مقابله با کرونا، با بیان اینکه در جنگ فرسایشی با یک دشمن ناشناس هستیم و با این شرایط آینده را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، اظهار داشت: آذربایجان غربی در خرداد ماه نسبت به ماه‌های قبل وضعیت خوبی نداشته است.

وی تصریح کرد: میانگین روزانه موارد مثبت سرپایی و بستری در اسفند، فروردین و اردیبهشت ۴۷ مورد بوده است در حالی که این رقم در خرداد ماه به ۲۲۶ مورد رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی آذربایجان‌غربی گفت: میزان تجمع بیماری در این سه ماه در بین ۱۰۰ هزار نفر از ۱۳۰ نفر به ۳۳۰ نفر در خردادماه رسیده و میزان بستری روزانه نیز از ۲۲ مورد به ۳۲.۳ مورد رسیده است.

آقازاده با بیان اینکه استان در دو هفته آینده وضعیت خوبی را نخواهد داشت، اظهار داشت: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان طالقانی تکمیل شده و بیمارستان امام خمینی(ره) به عنوان دومین بیمارستان برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در بعضی شهرستانهای جنوب استان که با کردستان و آذربایجان شرقی همجوار هستند آمار بستری و فوتی های ناشی از بیماری کرونا بیشتر است و پیش بینی می کنیم بعد از کردستان و کرمانشاه که اپیدمی را داشتند آذربایجان غربی نیز که در حال حاضر در قسمت صعودی منحنی قرار دارد تا دو هفته آینده اپیدمی را داشته باشیم و به متوسط کشوری برسیم.

وی گفت: تلاش می کنیم تا بیماری را کنترل و میزان کشندگی این بیماری را کم کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان‌غربی گفت: پرسنل و کادر درمانی و بهداشتی با تمام توان در خط مقدم جنگ فرسایشی مقابله و مبارزه با بیماری کرونا تلاش می‌کنند، لذا می توان با پرداخت معوقات پرسنل درمان می توان در ایجاد انگیزه برای ادامه مسیر قدم‌هایی برداشت.