اصناف غیرضروری ارومیه تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود

اصناف غیرضروری ارومیه تا اطلاع ثانوی تعطیل می‌شود
فرماندار ارومیه گفت: واحدهای صنفی غیرضروری این شهرستان از تاریخ یک فروردین مغازه‌های خود را تا اطلاع بعدی تعطیل می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده افزود: این تصمیم بنا به اعلام ستاد مدیریت بیماری کرونا گرفته شده و باید توسط تمامی اصناف اجرایی شود.

وی ادامه داد: در این بین برخی از صنوف از جمله فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپرمارکت‌ها، واحدهای عرضه‌کننده گوشت و مواد پروتئینی، واحدهای میوه فروشی، داروخانه‌ها و واحدهای عرضه کننده واحدهای بهداشتی و واحدهای صنفی مرتبط با تولید اقلام بهداشتی می‌توانند با رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی نسبت به فعالیت خود ادامه دهند.

وی اظهار داشت: در خصوص صنوفی که خدمات خودرویی ارائه می‌کنند و برخی از اصناف دیگر که مورد نیاز جامعه هستند، واحدهایی با هماهنگی اتحادیه‌های مربوطه به صورت کشیکی فعالیت می‌کند تا در روزهای خاصی ارائه خدمات کنند.

همچنین بر اساس اطلاعیه اتاق اصناف آذربایجان غربی واحدهای متخلف در سطح استان پلمب می‌شوند.

در این اطلاعیه آمده است: بنا به مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا، ضروری است از امروز سوم فروردین تا اطلاع ثانوی تمامی متصدیان واحدهای صنفی استان آذربایجان غربی سریعاً واحد صنفی خود را تعطیل کنند.

در صورت عدم رعایت این دستورالعمل نسبت به پلمب واحدهای صنفی اقدام خواهد شد.