سامانه بارشی از جمعه وارد ارومیه می شود

سامانه بارشی از جمعه وارد ارومیه می شود
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از ورود سانانه بارشی فعال از جمعه به استان خبر داد.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی از ورود سانانه بارشی فعال از جمعه به استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری با بیان اینکه امروز همزمان با روز طبیعت با عبور متناوب امواج کم دامنه و ناپایدار از آسمان استان و با توجه به شرایط فصلی و رطوبت مناسب در منطقه تا روز پنجشنبه شاهد رگبارهای موقتی و بهاره با احتمال رعد و برق، همراه با وزش باد گاهاً شدید در برخی نقاط استان خواهیم بود.

وی با اشاره به ورود سامانه بارشی فعالی از روز جمعه به استان خاطرنشان کرد: با ورود این سامانه بارشی بر شدت و گستره‌ی بارندگی‌ها در استان افزوده خواهد شد که اطلاعیه‌ای های لازم در این زمینه صادر خواهد شد.

صابری با بیان اینکه آخرین تصویر رادار هواشناسی حاکی از بارش شدید همراه با رعد و برق در نیمه غربی کشور به خصوص استان است افزود: طی ساعات آینده در مناطقی از جنوب و مرکز استان احتمال رگبار و رعد و برق وجود دارد.

وی گفت: امروز سیزدهم فروردین انتظار می‌رود در برخی نقاط استان شاهد رشد ابرهای همرفتی همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق باشیم که در این راستا در شمال استان: قسمتی ابری در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و وزش باد، همراه با رگبار پراکنده و رعد و برق، مرکز استان: نیمه ابری در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و وزش باد، همراه با رگبار پراکنده و رعد و برق و جنوب استان: نیمه ابری در برخی ساعات افزایش ابر و وزش باد گاهاً شدید، همراه با رگبار باران و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی آذربایجان غربی مجموع بارندگی ۲۴ ساعته در شهرها و ایستگاههای هواشناسی استان طی امروز را ارومیه ۰.۹، تکاب ۱۵.۸، سردشت ۱۴.۲، پیرانشهر ۸.۵، مهاباد ۴.۲، اشنویه ۱.۷، شاهین دژ ۰.۶، انزل ۰.۲، میاندوآب ۰.۱ و بوکان ۰.۱ میلیمتر گزارش شده است.

 

منبع: مهر