دیدار مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد با هنرمندان مسیحی

دیدار مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت ارشاد با هنرمندان مسیحی
مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با یک نویسنده و یک پیانونواز مسیحی در ارومیه دیدار کرد.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دیدار یک نویسنده مسیحی در منزل وی رفت و از این رمان نویس آشوری در ارومیه دلجویی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، حجت الاسلام سیدعلی حسینی شامگاه چهارشنبه در این دیدار گفت: قلم فرسایی نویسندگان اقوام و ادیان مختلف ساکن در جای جای ایران اسلامی یک برکت محسوب می شود و با استناد به تجربه های جهانی می توان از تنوع فرهنگی به عنوان بستر مناسبی برای تقویت هویت ملی استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه ایرانیان با وجود تنوع در زبان و مذهب به وطن خود علاقه مند هستند، اضافه کرد: بیست و پنج سند بین المللی، تنوع فرهنگی در جامعه جهانی را ارزشمند می شمارد و این ویژگی به همراه تنوع زیستی از میراث بشریت محسوب می شود.

وی گفتمان مهربانی بین اقوام را ارزشمند عنوان کرد و ادامه داد: از رنگین کمان ادیان در کشور باید در راستای انجام اتحاد و انسجام ملی استفاده کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نیز در این دیدار بیان کرد: همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب در آذربایجان غربی شعار نیست و نمود عینی دارد و همه هنرمندان استان از اقوام و ادیان مختلف در خلق اثر در این خطه آزاد هستند.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: همه ساکنان استان فارغ از هر دین و مذهبی روزهای ملی نظیر 22 بهمن را گرامی می دارند و در این مراسم حضور پرشور دارند.

«فلورانس مالخام»، نویسنده اقلیت های مذهبی نیز در این دیدار با اشاره به حس وطن دوستی و لزوم انتقام این ویژگی در آثار خود گفت: چاپ کتاب با وجود سختی های فراوان در شهرستان ها انجام می شود اما پخش و توزیع کتاب در شهرها با چالش جدی روبرو است.

«مالخام خانقاه» متولد 1348 در کرمانشاه بوده و از سال ها پیش ساکن ارومیه است؛ از رمان های وی می توان به «در اوج» و «نهال های برومند» اشاره کرد؛ عشق به وطن، هویت ملی و دعوت به صلح از ویژگی های آثار این نویسنده محسوب می شود.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل «آردیمیس بیرامی بابرودی» از وی دلجویی و از این هنرمند مسیحی فعال در هنر پیانونوازی تجلیل کرد.

حجت الاسلام سید علی حسینی در این دیدار گفت: شایسته است از هنر ایشان استفاده بیشتری شود و فرهنگ و ارشاد آذربایجان غربی می تواند در زمینه تبلیغات و معرفی این هنرمند همکاری سازنده ای داشته باشد.

وی افزود: این هنرمند می تواند از حمایت های «صندوق اعتباری هنر» و دیگر کمک های موردی در راستای راه اندازی آموزشگاه موسیقی استفاده کند.

«بیرامی بابرودی» نیز در این دیدار با اشاره با اینکه با وجود دارا بودن 2 فرزند و سکونت در منزل استیجاری گذران زندگی برای وی بسیار سخت است، گفت: از یک مرکز آموزشی تنها سه میلیون و 500 هزار ریال به عنوان حقوق دریافت کرده و مبلغ کمی نیز از فعالیت در کلیسا دریافت می کنم.

«آردیمیس بیرامی بابرودی» متولد 1351 در ارومیه بوده و کارشناس رشته موسیقی است؛ تدریس در مدارس ارامنه و رهبری گروه های سرود دانش آموزی از جمله فعالیت های این هنرمند محسوب می شود.

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه چهارشنبه وارد ارومیه شد؛ دیدار با هنرمندان اقلیت های مذهبی در رشته های موسیقی و نویسندگی، بازدید از مراکز فرهنگی و برخی طرح های عمرانی فرهنگی و همچنین ملاقات با مسوولان آذربایجان غربی از برنامه های «سید علی حسینی» در این سفر عنوان شده است.

 

منبع: ایرنا