استاندار آذربایجان غربی:

دستگاه های اجرائی از یک سوم کارکنان به صورت دورکاری استفاده نمایند

دستگاه های اجرائی از یک سوم کارکنان به صورت دورکاری استفاده نمایند
استاندار آذربایجان‌غربی گفت: هم اینک حدود 60 درصد جمعیت در این استان موارد بهداشتی را رعایت می‌کنند و این امر سبب کاهش شیوع ویروس کرونا شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمد مهدی شهریاری امشب در نشست ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا در ارومیه اظهار داشت: برای مدیریت بیشتر بیماری در میان مردم باید حداقل ٨٠ درصد جمعیت، موارد بهداشتی را رعایت و از ماسک استفاده کنند و در این صورت شاهد اثرات بیشتری در جامعه خواهیم بود.

وی با اشاره به دور کاری کارکنان نیز، گفت: به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و مدیریت آن در سطح جامعه، یک سوم کارمندان دستگاه‌های اجرایی در این استان می‌توانند به صورت دورکاری فعالیت کنند.  

 استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: کارمندان بالای ۶٠ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای و همچنین مادران شیرده می‌توانند به صورت دورکار فعالیت کنند.  

شهریاری بیان کرد: عمل به دستورات و پروتکل‌های بهداشتی مورد تاکید بوده و توجه به این امر توسط مسوولان در اولویت باشد.

وی افزود: محدودیت‌های ابلاغی برای کاهش ابتلا به بیماری کرونا باید به درستی اجرا  و فرمانداران و مسوولان موظف هستند بر این امر نظارت داشته باشند و با افراد و صنوفی که محدودیت‌ها را اجرا نمی‌کنند، برخورد شود.

وی گفت: بحث زدن ماسک نیز باید رعایت و کنترل‌ها نسبت به موارد بهداشتی شدیدتر شود و اگر محدودیت‌ها به درستی اجرا نشود زنجیره انتقال بیماری کرونا قطع نمی‌شود و آمار ابتلا هر روز بیشتر خواهد شد.

استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: در مکان‌هایی که موارد بهداشتی رعایت نمی‌شود باید برخوردهای قانونی صورت گیرد.  

جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی با حضور مسوولان استانی و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور فرمانداران در این استان برگزار شد و حاضران به ارائه گزارش و بیان نظرها و پیشنهادات خود پرداختند.

۱۰ درصد جمعیت آذربایجان‌غربی بالای ۶٠ سال هستند

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی گفت: ٣٠٠ هزار نفر از جمعیت این استان با ١٠ درصد پوشش بالای ۶٠ سال سن هستند و مدیریت و کنترل این افراد در برابر بیماری کرونا اولویت است.

جواد آقازاده  شنبه شب در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اظهار داشت: برای اینکه بتوانیم شیوع بیماری کرونا را در سطح جامعه مدیریت کنیم کنترل جمعیت با سن بالا و افراد دارای بیماری زمینه‌ای را تحت کنترل قرار می‌دهیم تا پای این افراد به بیمارستان باز نشود. 

وی ادامه داد: این طرح برای نخستین بار در سطح کشور به عنوان آزمون در آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود تا مدیریت بیماری قبل از شیوع فصل پاییز و توسعه بیماری آنفلوانزا صورت گیرد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: مدیریت این استان در امر کنترل و مدیریت بیماری کرونا مورد تقدیر بوده و یک همدلی و همکاری بین بخشی خوبی برای کنترل این بیماری  وجود دارد. 

آقازاده ادامه داد: وضعیت آذربایجان‌غربی ثابت شده و اگر همکاری مردم در جامعه نبود شاید میزان فوت شدگان بیشتر از این بود و با این همکاری بیماری به درستی مدیریت شده و نظارت بر اجرای محدودیت‌ها همچنان مهم است. 

وی تاکید کرد: هر اجتماعی مردمی به هر شکلی مشکل آفرین است و باید کنترل و مدیریت شود تا بیماری کرونا گسترش پیدا نکند. 

وی بیان کرد: باید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه زندگی کنیم و در این صورت می‌توان بیماری کرونا را مدیریت و کنترل کرد. 

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: سلامت مردم وظیفه ماست و برای همین امر تلاش می‌کنیم تا مدیریت بیماری کرونا در سطح جامعه صورت گیرد زیرا همانطور که می‌دانید این بیماری هنوز واکسنی ندارد. 

آقازاده تاکید کرد: استفاده از ماسک و توجه به موارد بهداشتی همچنان در اولویت است و باید توجه به این امر در راس کانون توجه‌ها باشد.