برگزاری ششمین جلسه بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان

برگزاری ششمین جلسه بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان
ششمین جلسه بنیاد فرهنگ،هنر و ادب آذربایجان با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداران آذربایجان غربی،اردبیل،زنجان و آذربایجان شرقی به میزبانی اردبیل برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه گفت:در ایران اقوام مختلفی با پیشینه چندین صد ساله با مسالمت و آرامش کنار هم زندگی می کنند و در واقع ایران مهد هنر و خلاقیت است.

سید عباس صالحی با اشاره به اینکه تمام قومیت ها از یک کشور به نام ایران صیانت می کنند افزود:همه اقوام دارای اداب و رسوم متفاوت و فرهنگ های مختلف در ایران زندگی می کنند و منطقه آذربایجان نیز با داشتن فرهنگ و تمدن غنی دارای آداب و رسوم خاص خودش است.

وی احیا و تشکیل بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و افزود: این بنیاد می تواند فرهنگ ، هنر و ادبیات مشترک استان های شمالغرب را تقویت کند و اقوام مختلف در آذربایجان بخش مهمی از هویت تاریخی کشور را تشکیل می دهند همانگونه که سایر اقوام دارای هویت تاریخی عمیق در نقاط مختلف هستند.

وزیر ارشاد اسلامی با بیان اینکه سند چشم انداز این بنیاد مشخص است افزود: در کارکرد این بنیاد طبق اساسنامه ای که در جلسات مختلف تصویب شده است بر اساس اولویت می توان فعالیت های مختلف فرهنگی، اجتماعی و پژوهشی را برای تقویت بیشتر اشتراکات موجود انجام داد.

 در پایان این جلسه اعضای هیئت مدیره و بازرس این بنیاد از چهار استان مجاور انتخاب شد.