استاندار آذربایجان غربی:

شوراهای اسلامی در نظارت بر مدیریت شهری باید فعالانه عمل کنند

شوراهای اسلامی در نظارت بر مدیریت شهری باید فعالانه عمل کنند
استاندار آذربایجان غربی گفت: تقویت جایگاه امروز شوراها نیازمند تلاش فعالانه آنها در نظارت بر مدیریت شهری و اجرای دقیق قانون است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه شوراهای اسلامی در توسعه شهر و روستا دستاوردهای خوبی را رقم زنده اند گفت: تقویت جایگاه امروز شوراها نیازمند تلاش فعالانه آنها در نظارت بر مدیریت شهری و اجرای دقیق قانون است.

محمدمهدی شهریاری امروز در نشست با رئیس شورای عالی استانها که در محل استانداری ترتیب یافت، با بیان اینکه کارکرد خلاف قانون برخی شوراها در کشور نباید باعث تضعیف جایگاه واقعی شوراها در توسعه شهری و روستایی شود افزود: هدف اساسی از تشکیل شورا و انتخاب به عنوان پارلمان شهری و روستایی این است که بدور از منافع شخصی، حزبی و قومی برای خدمت به مردم و آبادانی تلاش کنند.

وی ادامه داد: از بدو تشکیل شوراها شاهد دستاوردهای توسعه محور خوبی در بافت شهری و روستایی بوده ایم.

استاندار آذربایجان غربی تمکین به قانون را وظیفه ای همگانی دانست و افزود: برای سرعت بخشی و ارائه خدمات با کیفیت به مردم باید همه به قانون تمکین کنیم.

شهریاری گفت: بی شک رشد، توسعه و جایگاه امروزی شهرها و روستاهای ایران اسلامی در حوزه ارتقای سرانه‌های عمرانی، فرهنگی، ورزشی، مذهبی، بهبود عبور و مرور و… مرهون برنامه ریزی و اتخاذ تدابیر شایسته، مؤثر و توأمان مجموعه مدیریت محلی و دولتی و مبتنی بر سیاست‌ها و سند چشم انداز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با اشاره به عزم و اراده دولت تدبیر و امید در حمایت پیوسته از نهاد شورا و تقویت آن ادامه داد: از جامعه بزرگ و منسجم مدیریت محلی با توجه به نقش محوری خود در تمرکززدایی و چابک سازی انتظار می‌رود در زمان باقیمانده تا پایان کار شوراها همگام و هم افزا با دولت و مغتنم شمردن فرصت گرانبهای خدمت که با اراده و لطف مردم نصیب شده، با جدیت هرچه تمامتر و در عین قانون مداری در جهت تحقق و شکوفایی اهداف والای انقلاب و نیل به توسعه پایدار و متوازن از طریق توسعه عدالت و رفاه اجتماعی، شکوفایی اقتصاد محلی و کاهش محرومیت‌ها، ارتقا کمی و کیفی خدمات و بهبود مستمر زندگی شهروندان بیش از پیش تلاش داشته باشند.