باغ رضوان ارومیه روز عرفه تعطیل است

باغ رضوان ارومیه روز عرفه تعطیل است
به منظور اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا ورودی باغ رضوان ارومیه همچنان بسته است و شهروندان در روز عرفه عید قربان به این آرامستان مراجعه نکنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه گفت: به منظور اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا ورودی باغ رضوان ارومیه همچنان بسته است و شهروندان در روز عرفه عید قربان به این آرامستان مراجعه نکنند.

حجت‌الاسلام امیرعباس عابدینی اظهار داشت: به منظور اقدامات پیشگیرانه و جلوگیری از ابتلای شهروندان به ویروس کرونا، ورودی باغ رضوان ارومیه همچنان بسته است و شهروندان در روز عرفه عید قربان به این آرامستان مراجعه نکنند.

وی با تاکید بر ضرورت همدلی و همکاری زائران اهل قبور با مسئولان در اجرای این تصمیم افزود:در حال حاضر هر گونه تجمع در باغ رضوان این شهر ممنوع بوده و در صورت مشاهده با آن برخورد می‌شود.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه با اشاره به اینکه، در صورت وجود فوتی عادی نیز تنها اقوام درجه یک در حد چهار نفر اجازه ورود به باغ رضوان دارند گفت: از شهروندان درخواست می‌شود تا به خاطر خانواده خود و مردم به باغ رضوان مراجعه نکنند و مراسم و فاتحه‌خوانی را از راه دور انجام دهند.

وی ضمن تقدیر از زحمات بی دریغ و خدمات ایثارگرانه کارکنان این سازمان در انجام امور مربوط به متوفیان مبتلا به بیماری‌های واگیردار در بخش‌های مختلف پذیرش، غسل، کفن، اقامه نماز میت و خاکسپاری افزود: کارمندان آرامستان‌ها که آخرین حلقه این زنجیر هستند به شدت مغفول مانده است و هیچ‌ کس از آن‌ها و زحمات تلخ و رنج‌آوری که متحمل می‌شوند سخن نمی‌گوید.

عابدینی تصریح کرد: خدمات خالصانه و بدون چشم داشت نیروهای این سازمان در تغسیل و تدفین فوت شدگان کرونا، کاهش آلام بازماندگان جان باختگان بیماری کرونا را در پی دارد که باید توسط رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما به تصویر کشیده شود.

وی گفت: در ماه حدود 300 نفر در آرامستان ارومیه دفن می شود که بر اساس آمار بیشترین عامل فوت بیماری های قلبی و سرطان است.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری ارومیه با اشاره به اقدامات سازمان آرامستان های شهرداری ارومیه در سال گذشته خاطرنشان کرد: مهمترین و ارزشمندترین اقدام سازمان آرامستان ها اتمام عملیات ساخت گنبد مرقد مرحوم شیخ غلامرضا حسنی بود که این بنا دارای چهار طاق ورودی از چهار طرف و گنبد میانی بوده و زیربنای آن حدود 60 متر مربع است.