تولید 24 ساعته محلول و ژل ضدعفونی‌کننده در شهرک صنعتی فاز 2 ارومیه

تولید 24 ساعته محلول و ژل ضدعفونی‌کننده در شهرک صنعتی فاز 2 ارومیه
از روز گذشته، جمعه تولید 24 ساعته محلول و ژل ضدعفونی‌کننده دست، صورت و سطوح برای مقابله با ویروس کرونا در یکی از واحدهای شهرک صنعتی فاز 2 آغاز شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: از روز گذشته، جمعه تولید ۲۴ساعته محلول و ژل ضدعفونی‌کننده دست، صورت و سطوح برای مقابله با ویروس کرونا در یکی از واحدهای شهرک صنعتی فاز ۲ آغاز شده و به‌زودی تمام نیاز استان در این خصوص برطرف خواهد شد.

جلال غفارزاده افزود: پس از  شیوع کرونا">ویروس کرونا، خط تولید یکی از واحدهای تولیدی به تولید محلول‌های ضدعفونی‌کننده تغییر یافت و این واحد هم‌اکنون تولید با حداکثر ظرفیت به‌صورت شبانه‌روزی آغاز کرده تا ابتدا نیاز مرکز استان و استان را رفع کرده و در فاز بعدی استان‌های دیگر را نیز پوشش دهد.

وی بیان کرد: هم‌اکنون، محلول ضدعفونی‌کننده دست و صورت در ۲ حجم ۵۰۰ سی‌سی و ۱۰ لیتری و محلول پاک‌کننده سطوح در ۲ حجم در حال تولید است و قرار است طی روزهای آینده، ژل ضدعفونی کننده دست و صورت نیز تولید شود.

وی ظرفیت تولید این واحد را روزانه ۳۰ تُن درصورت تامین مواد اولیه اعلام کرد.

وی اظهارکرد: از امروز، پخش عمومی محلول‌های ضدعفونی در تمام داروخانه‌های شهر ارومیه به‌صورت محدود آغاز شده و ادامه خواهدداشت ضمن اینکه با دریافت مجوز ۲ واحد دیگر، ظرفیت تولید در استان افزایش و میزان بیشتری از نیاز استان تولید و تامین خواهدشد.

 

منبع: ایرنا