مشکل پساب 3 واحد تولیدی در ارومیه حل شد

مشکل پساب 3 واحد تولیدی در ارومیه حل شد
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: 75 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای رفع مشکل پساپ سه واحد تولیدی در ارومیه هزینه شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی با اشاره به حل شدن مشکل پساپ سه واحد تولیدی پس از چندین سال با ورود موثر وقاطع دستگاه قضایی استان، گفت: ۷۵ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی برای رفع این مشکل هزینه شد.

ناصر عتباتی اظهار داشت: این سه  واحد تولیدی در جاده سنتو ارومیه قرار داشتند و مشکلات زیادی برای اهالی وخود این واحدهای تولیدی ایجاد کرده بود.

وی ادامه داد: پس از انجام بازدید و کار کارشناسانه، مشکل اهالی روستاهای نظر آباد و تبت و چند روستای دیگر، موضوع در کمیته حمایت ازسرمایه گذاری استان طرح وتصمیمات لازم الاجرا اتخاذ شد.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی گفت: این مشکل در کمتر از ۲ ماه انجام و مرحله اجرای تصمیمات فرا رسید و مشکلات این بخش‌ها حل شد.

عتباتی افزود: مهمترین بخش این جریان پرداخت هزینه توسط بخش خصوصی است که این هزینه در جیب دولت ماند و برای امور اقشار نیازمند صرف خواهد شد.

وی بیان کرد: پسابی که از این کارخانه‌ها و طی لوله گذاری منتقل خواهد شد، برای استفاده در زراعت درختان غیر مثمر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: صنایع تبدیلی در آینده‌ای نزدیک برای اهالی منطقه ومردم روستاها فراهم خواهد شد که در واقع اشتغال اهالی محل را هم در پی خواهد داشت.

کلنگ ساخت این کانال انتقال پساب مدتی قبل توسط عتباتی رئیس کل دادگستری استان ومجیدی دادستان عمومی و انقلاب ارومیه به زمین زده شد و بعد از ۲ ماه به بهره‌برداری رسید.

 

منبع: ایرنا