استاندار آذربایجان غربی:

کسری اعتبار پروژه های احیای دریاچه ارومیه تأمین شد

کسری اعتبار پروژه های احیای دریاچه ارومیه تأمین شد
استاندار آذربایجان غربی گفت: در جریان سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان کسری اعتبار پروژه های احیای دریاچه ارومیه برطرف شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تأمین کسری اعتبار طرح های احیای دریاچه ارومیه گفت: در جریان سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان کسری اعتبار پروژه های احیای دریاچه ارومیه برطرف شد و پیش بینی می شود امسال این طرح های بزرگ به بهره برداری برسند.

محمدمهدی شهریاری امروز دوشنبه در حاشیه بازدید رئیس سازمان برنامه و بودجه از دریاچه ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگاران عنوان کرد: کسری اعتبار پروژه احیای دریاچه ارومیه با سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور تأمین شد و بیش از سفر به استان نیز دستور پرداخت ۴۵۰ میلیارد تومان به این پروژه‌ها توسط ایشان داده شده بود.

وی خاطر نشان کرد: بودجه کامل احداث تونل کانی سیب تأمین شده و تا پایان آذر ماه پروژه تکمیل و در دی ماه بهره برداری خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی با بیان این که سالانه در مجموع ۱۰۰ میلیون مترمکعب آب از سد چپرآباد و تصفیه خانه ارومیه وارد دریاچه می‌شود افزود: با اتمام پروژه‌های احیا و در صورت مناسب بودن بارندگی‌ها سالانه ۲ تا ۳‌ میلیارد مترمکعب آب وارد دریاچه می شود.

شهریاری با اشاره به تصمیم دولت در مورد اتمام پروژه‌های بزرگ استانی نیز تأکید کرد: تأمین اعتبار ۱۰ پروژه بزرگ در استان که پیشرفت خوبی دارند با نظر مساعد ریاست سازمان برنامه و بودجه انجام شده که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسند. تالار بزرگ ارومیه، پایانه مرزی سرو، پتروشیمی میاندوآب، اتمام ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر، ۴۰ کیلومتر از کریدورشمال- جنوب و ۳۰۰ کیلومتر آسفالت جاده های روستایی جزو پروژه‌های بزرگی است که به مرور به صورت ویدیو کنفرانس توسط ریاست جمهوری افتتاح خواهند شد.

شهریاری با مقایسه وضعیت دریاچه ارومیه در مقایسه با گذشته گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته و بارندگی‌های اخیر وضعیت نسبت به دو سال گذشته بهبود یافته و استقبال مردم حاکی از رضایت عمومی از اقدامات صورت گرفته است.

وی همچنین با اشاره به اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در آینده نزدیک سفر دیگری به استان خواهد داشت گفت: در سفر آینده ریاست سازمان برنامه و وبودجه کشور تفاهمنامه احداث 2500 واحد مسکونی مددجویی در استان با ریاست کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور به امضا خواهد رسید.