پیروزی والیبال در ارومیه با حضور بانوان در ورزشگاه

پیروزی والیبال در ارومیه با حضور بانوان در ورزشگاه
صدها نفر از بانوان ارومیه ای بر اساس مقررات بین المللی امروز طی دیدار تیم های والیبال ایران و کانادا در سالن غدیر ارومیه حضور یافتند.

صدها نفر از بانوان ارومیه ای بر اساس مقررات بین المللی امروز طی دیدار تیم های والیبال ایران و کانادا در سالن غدیر ارومیه حضور یافتند و با وجود برخی دغدغه ها، شور و شعور ایرانی را به جهانیان نشان دادند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، نظرهای متفاوتی در مورد حضور بانوان در ورزشگاه وجود دارد و برخی این حضور را از نظر شرعی درست نمی‌دانند اما در نقطه مقابل بانوان ورزش دوست ایجاد شرایط لازم برای این حضور پرشور و شعور را مطالبه می‌کنند.

بانوان حاضر در سالن برگزاری لیگ ملت‌های والیبال هم گویا خاطره خوبی از نخستین حضورشان در ورزشگاه داشتند و پس از پایان این مسابقه از تداوم این حضور سخن به میان آوردند.

نایب رئیس هیأت والیبال بانوان آذربایجان غربی با بیان اینکه بانوان ارومیه‌ای با شور و شعور در ورزشگاه حضور یافتند، گفت: این بانوان با رفتار شایسته خود فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را به تصویر کشیدند.

معصومه حبیبی که در سالن غدیر ارومیه حضور یافته بود، پس از پیروزی شیرین تیم ملی ایران مقابل کانادا به خبرنگار ایرنا گفت: ایکاش تمامی بانوان علاقه مند می‌توانستند در این رویداد مهم ورزشی حضور داشته باشند.

وی با اشاره به شادمانی بانوان به دلیل حضورشان در ورزشگاه، گفت: زنان ارومیه‌ای بدون هیچ حاشیه و مشکلی در سالن حضور یافتند و کاش زمینه حضور بانوان در آینده هم فراهم شود.

حبیبی بیان کرد: در طول این مسابقه برخی از بانوان علاوه بر جایگاه، روی زمین و پله‌ها نشستند و به تشویق تیم ملی پرداختند.

مدیرعامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ارومیه نیز اظهار داشت: یک پنجم ظرفیت ورزشگاه به بانوان اختصاص یافته بود و ۸۰۰ نفر از زنان در ورزشگاه حضور یافتند.

پیمان رضایی افزود: حضور بانوان ارومیه‌ای در ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر نقطه عطفی در تاریخ ورزش آذربایجان غربی به شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: مردم آذربایجان غربی با فرهنگ و متمدن هستند و بر همین اساس زنان این استان حضور شایسته ای در ورزشگاه داشتند.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی هم گفت: نخستین حضور بانوان در ورزشگاه با دغدغه‌های برخی از مسئولان همراه بود ولی خوشبختانه این تماشاگران فرهنگ و تمدن ایرانی را به رخ جهانیان کشیدند.

شهلا مؤمن اظهار داشت: حضور زنان توأم با ادب و نزاکت بود و خاطره‌ای خوش در ذهن مردم به یادگار گذاشت.

دختر ۲۱ ساله حاضر در ورزشگاه هم گفت: وقتی خبر حضور و بلیط فروشی بانوان را از طریق رسانه‌های جمعی و مجازی شنیدم، بسیار خوشحال شدم.

هانیه هاشمی افزود: شور و هیجان وصف ناپذیری در سالن مسابقه حاکم بود و دیدن بازیکنان تیم ملی از فاصله نزدیک برایم بسیار جالب بود.

وی با تشکر و قدردانی از تلاش مسئولان ورزش آذربایجان غربی و شهر ارومیه ابراز امیدواری کرد تا این حضور نقطه عطفی در ایجاد ورزش پاک و نهادینه شدن حضور مردان و زنان ایرانی در محافل ورزشی باشد.

این دختر جوان ارومیه‌ای که به همراه چند تن از دوستان خود به سالن غدیر ارومیه آمده بود و خود نیز به فعالیت در رشته اسکواش مشغول است، گفت: باید کاری کنیم تا محیط‌های ورزشی مکانی امن و آرام برای جوانان باشد زیرا وجود جامعه‌ای سالم در گرو روح و جسم سالم است و این امر فقط به واسطه ورزش و فعالیت‌های اجتماعی میسر می‌شود.

 

منبع: ایرنا