بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه 3 رقمی شد

بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه 3 رقمی شد
طی 24 ساعت گذشته با افزوده‌شدن 18 نفر دیگر به تعداد مبتلایان در ارومیه، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به 105 نفر رسید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همچنان روند صعودی در هصوص بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه مشهود است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده‌شدن ۱۸ نفر دیگر به تعداد مبتلایان در این شهر، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به ۱۰۵ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده افزود: این آمار نشان‌دهنده سهم ۴۱ درصدی ارومیه از کل مبتلایان استان است که البته روند افزایشی در این خصوص را همچنان شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در بوکان، ۲ نفر در هرکدام از شهرهای میاندوآّب، تکاب، مهاباد و نقده و یک نفر در هرکدام از شهرهای خوی، ماکو، سلماس و سردشت به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان‌های پیرانشهر، چالدران، شوط، چایپاره، اشنویه، شاهین‌دژ و پلدشت نبودیم که امیدواریم این روند تداوم یابد.

آقازاده گفت: با این افزایش، تعداد مبتلایان در بوکان به ۳۸ نفر، خوی ۲۴ نفر، میاندوآب ۱۵ نفر، شاهین دژ ۱۶ نفر و هرکدام از شهرستان‌های تکاب و مهاباد به ۱۲ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که کرونای ۹ نفر در نقده، هشت نفر در سلماس و ۶ نفر در سردشت مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در اشنویه، سه نفر در ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان استان شامل چالدران، شوط و پلدشت عاری از کروناست ولی مردم این شهرستان‌ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

مبتلایان به کرونا در آذربایجان‌غربی از ۲۵۰ نفر هم فراتر رفت

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان ۲۵۸ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۴ نفر تاکنون فوت کرده‌اند.

دکتر جواد آقازاده افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ نفر به تعداد مبتلایان و ۲ نفر به تعداد جان باختگان بر اثر بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی اضافه شده است.

وی اظهار داشت: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۸۲۲ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۲۵۸ نفر شامل ۳۱ درصد مثبت بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: تاکنون ۱۰۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در استان با بهبودی از بیمارستان ترخیص شده اند ولی روند قرنطینه و کنترل آنان همچنان ادامه دارد.

آقازاده تاکید کرد: مردم نباید اصراری بر حضور در مراکز پرتجمع و مراسم آخر سال از جمله چهارشنبه آخرسال داشته باشند زیرا این امر، تعداد مبتلایان را بسیار بیشتر خواهد کرد.

وی گفت: در حال حاضر بیمارستان طالقانی ارومیه به تعداد بسیار زیادی خدمت‌رسانی می‌کند و بیماران بسیار زیادی را نیز پذیرش می‌کند که ادامه این روند مشکل‌آفرین است.

وی از خانواده‌ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان‌های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری کنند و با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

 

منبع: ایرنا