حضور وزیر ارشاد در آیین آغاز سال نو میلادی ارومیه

حضور وزیر ارشاد در آیین آغاز سال نو میلادی ارومیه
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم آغاز سال نو میلادی گفت: ایران بت پرستی و شرک را به خود ندیده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم آغاز سال نو میلادی گفت: ایران بت پرستی و شرک را به خود ندیده است.

به گزارش روابط عمومی فرماندرای ارومیه، عباس صالحی عصر سه شنبه در آیین آغاز سال نو میلادی در ارومیه با بیان اینکه سالهاست ادیان ابراهیمی، مسیحیت و اسلام در کنار یکدیگر به صورت مسالمت آمیز کنار یکدیگر زندگی می کنند افزود: ایران همواره گاهواره ادیان توحیدی به شمار می رود تا همیشه نیز چنین خواهد بود.

وی با بیان اینکه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دوران دفاع مقدس همواره مسیحیان و مسلمانان این سرزمین در شیرینی ها و تلخی ها و در فرازها و فرودها در کنار هم بودند ادامه داد: در دوران دفاع مقدس تجربه این همزیستی، همراهی و همیاری را دیده ایم و هنوز طعم آن در جان و دل ماست.

صالحی اضافه کرد:به عنوان عضوی از کابینه دولت سلام رئیس جمهوری را خدمت مسیحیان ایران و جهان می رسانم و سال نو میلادی را برای همه انسانهایی که با مسیح زاده شدند، همراه با صلح، صفا و صمیمت آرزو می کنم.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم اظهارداشت: افتخار من به عنوان یک مسیحی آشوری این است که آشوریان در سنگر انقلاب شهید داده اند و جوانان ما در دوران قبل از انقلاب در تهران و در دفاع مقدس جان خود را فدا کرده اند.

یوناتن بت کلیا ادامه داد: ایران نماد حقوق بشر، امنیت و آرامش برای اقوام و ادیان توحیدی است،خودم را از هر ایرانی، ایرانی تر می دانم و این افتخار هم کیشان، هم دینان و برادران و خواهران من است.

وی عنوان کرد: این شیوه و روش زندگی را عیسی مسیح(ع) به ما یاد داده است؛ همان مسیحی که قرآن احترام خاصی برایش قائل است و امروز مسلمانان کشورمان به هر طریق ممکن میلادش را به ما تبریک گفتند.

نماینده مسیحیان آشوری و کلدانی در مجلس شورای اسلامی قبل از سخنرانی متن پیام تبریک رییس مجلس شورای اسلامی به مناسبت میلاد عیسی مسیح (ع) را قرائت کرد.