فرماندار ارومیه:

اجرای برنامه های اثر بخش جهاد دانشگاهی در آذربایجان غربی قابل تقدیر است

اجرای برنامه های اثر بخش جهاد دانشگاهی در آذربایجان غربی قابل تقدیر است
فرماندار ارومیه گفت: جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی برنامه‌ های اثربخشی در حوزه های مختلف علمی، پژوهشی، فرهنگی، آموزشی  اجرا کرده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علیرضا ملامحمدی زاده ضمن تبریک 16 مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به توفیقات جهاد دانشگاهی استان در حوزه های مختلف افزود:جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی در سال‌ های فعالیت خود، برنامه‌ های اثربخشی را در حوزه های فرهنگی، پژوهشی، آموزشی و کارآفرینی داشته که قابل تقدیر است و امیدوارم با اتکا به روحیه جوان و تعهد و سبقه جهادی همچنان در پیشبرد اهداف خود در این زمینه ها موفق بوده و یاری رسان دولت باشد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی باید بیش از پیش به مزیتهای استانی برای اقدامات پژوهشی، فرهنگی و آموزشی خود توجه داشته باشد تا با بومی سازی بسیاری از دستاوردها، شاهد رونق و توسعه روزافزون آذربایجان غربی باشیم اظهار کرد: ابتکارات و نوآوری های چشمگیر جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف همواره مورد توجه مدیران دولتی در استان بوده و امیدوارم همکاری های دولت و جهاد دانشگاهی در آذربایجان غربی همواره رو به افزایش باشد.

ملامحمدی زاده با بیان اینکه جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد فرهنگی و پژوهشی، از آموزش و تحقیقات مختلف برای تحقق اهداف این نهاد انقلابی استفاده کرده و بی شک در حوزه های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی موفق عمل کرده است تصریح کرد: حمایت های مقام معظم رهبری در کنار پشتیبانی رئیس جمهور و مدیران دولتی به ویژه در استان، مطمئناً تاثیر بسیار مثبتی در توسعه و پیشرفت جهاد دانشگاهی بخصوص در آذربایجان غربی داشته و خواهد داشت.

فرماندار ارومیه با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در تحقق اقتصاد دانش بنیان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی در توسعه علم و فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان نقش بسزایی داشته و مطمئناً با حمایت جدی مسئولان، می تواند نقشی تاثیرگذار در راستای توسعه استان داشته باشد.

 وی اظهار کرد: ظرفیتهای امیدبخش جهاد دانشگاهی و فعالیت ‌های رسانه ‌ای خبرگزاری ایسنا می تواند در کمک به تحقق بیانیه گام دوم انقلاب نقشی تعیین کننده داشته باشند.

ملا محمدی زاده با بیان اینکه جهاد دانشگاهی  توانسته به عنوان یک نهاد انقلابی در اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران موفق عمل کند یادآور شد: جهاد دانشگاهی همواره در حفظ و انتقال آرمان‌ ها و ارزش‌ های انقلاب کمک شایانی کرده و با همراه کردن قشر جوان در زمینه های فرهنگی و پژوهشی و تولید علم و آموزش و کارآفرینی گام های موثری برداشته است.

فرماندار ارومیه  با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش های کاربردی بسیار موفق عمل کرده و نهادها و ادارات و سازمانها می توانند ضمن همکاری و حمایت از این نهاد انقلابی، از دستاوردهای تخصصی و علمی و آکادمیک این مجموعه در بخش های مختلف بهره مند شوند گفت: جهاد دانشگاهی در زمینه آموزش عالی و آموزش مهارتهای تخصصی و فوق تخصصی و ضمن خدمت کارکنان دولت در سطح استان، بسیار موفق عمل کرده و مطمئناً این نهاد با نیازسنجی می تواند خلاء‌های علمی، آموزشی و فرهنگی دانشگاه ‌ها را در این زمینه شناسایی و براساس آن برنامه ‌ریزی کند.

وی با تاکید براینکه با توجه به پیشرفت سریع تکنولوژی در عصر کنونی، جهاد دانشگاهی می تواند با بروزرسانی علمی خود، سهمی بزرگ در آموزش دیگر مجموعه ها و به تبع آن توسعه همه جانبه کشور داشته باشد افزود: انتظار مردم از جهاد دانشگاهی بی شک بهره مندی از دستاوردها و امکانات این مجموعه بوده و مسئولین نیز از این نهاد انقلابی انتظار دارند که با ارائه راهکارهای علمی و پژوهشی در رفع مشکلات استان یاری رسان مدیران دولت باشد. 

 

منبع: ایسنا