جو پایدار هوا در ارومیه

جو پایدار هوا در ارومیه
رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی در این استان بیانگر پایداری هوا تا اواسط هفته جاری است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: از روز دوشنبه به شکل پراکنده شاهد بارندگی‌هایی در آذربایجان غربی خواهیم بود و در روز جمعه نیز در صورت عدم تغییر نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی بارندگیهایی در شمال استان رخ می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد در جنوب آذربایجان غربی می‌تواند از عصر امروز  شدید باشد گفت: این پدیده تا اواسط هفته بعد در این استان ادامه دارد و احتمال آسیب به سازه های موقت و سقوط اشیای سبک نیز دور از انتظار نیست.

رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: محکم‌سازی سازه‌های موقت و دوری از سازه‌های غیرمقاوم و اجتناب از صعود به ارتفاعات باید مورد توجه شهروندان باشد.

صابری با بیان اینکه تغییرات دمایی در آذربایجان عربی پیش‌بینی نمی‌شود، افزود  تکاب با کمینه دمای هوای هفت درجه سانتیگراد بالای صفر و پلدشت با بیشینه دمای هوای 35 درجه سلسیوس به ترتیب سردترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی طی ۲۴ ساعت گذشته بوده‌اند.

 

منبع: ایرنا