استاندار آذربایجان غربی:

سلامت انتخابات سرمایه بزرگ اجتماعی است

سلامت انتخابات سرمایه بزرگ اجتماعی است
استاندار آذربایجان غربی گفت: دولتمردان دولت تدبیر و امید خارج از نتایج انتخابات، تا آخرین روز خدمت، تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم و انجام امورات محوله انجام خواهند داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، استاندار آذربایجان غربی به فرمانداران استان، توصیه کرد: آخرت خود را با طرفداری از هیچ یک از جریان های سیاسی به دنیا نفروشند و انتخابات را در کمال سلامت برگزار کنند و بدانند سلامت انتخابات سرمایه بزرگ اجتماعی است.

محمدمهدی شهریاری در سمینار فرمانداران استان، با قدردانی از تلاش شبانه روزی فرمانداران و کارکنان دولت در رفع مسائل و مشکلات مردم گفت: دولتمردان دولت تدبیر و امید خارج از نتایج انتخابات، تا آخرین روز خدمت، تمام تلاش خود را برای حل مشکلات مردم و انجام امورات محوله انجام خواهند داد.  

وی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی کشور و شیوع بیماری کرونا و تحریم های ظالمانه علیه کشورمان اظهار داشت: با وجود مشکلات زیاد مردم، امیدواریم مردم ایران اسلامی همچو همیشه با درک صحیح از مسائل داخلی و بین المللی ، با احساس مسئولیت در انتخابات پیش رو وارد میدان شوند و با مشارکت حداکثری خود حماسه ای دیگر بیافرینند. 

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: در روزهای اخیر با شروع تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا ، شور و شوق انتخاباتی در شهرهای مختلف استان افزایش یافته است. 

شهریاری گفت: تمامی تلاش مجریان انتخابات برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند است و ما تلاش می کنیم انتخابات در استان در سلامت و امنیت  کامل برگزار شود.

وی عملکرد هیات های اجرایی را قابل قبول دانست و افزود: فرمانداران و اعضای هیات های اجرایی باید بدور از تفکرات سیاسی و تاثیر در روند برگزاری انتخابات و حمایت از کاندیدای خاصی انتخابات را در کمال صداقت و امانتداری برگزار کنند.

وی خطاب به فرمانداران گفت: آخرت خود را با طرفداری از هیچیک از جریان های سیاسی به دنیا نفروشید و انتخابات را در کمال سلامت برگزار کنید و بدانید سلامت انتخابات سرمایه بزرگ اجتماعی است. 

شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود رعایت دستورالعمل های بهداشتی در محل اخذ رای را مورد تاکید قرار داد و گفت: تمامی دستورالعمل های بهداشتی ابلاغ شده از طرف ستاد انتخابات باید در محل شعب اخذ رای اجرا شود و مردم با اطمینان کامل در محل اخذ رای حضور یابند. 

وی همچنین از فرمانداران استان خواست تا روند تجمعات طرفداران کاندیداها را نظارت کنند تا تمام دستورالعمل های بهداشتی نیز در این تجمعات رعایت شود. 

استاندار آذربایجان غربی همچنین با انتقاد از تخریب اموال عمومی توسط برخی از کاندیداها در روند تبلیغات ، از شهرداران و متولیان امر خواست تا با نظارت کافی و تذکرات و برخوردهای قانونی به کاندیداها اجازه ندهند اموال عمومی تخریب شود. 

در این جلسه رییس ستاد انتخابات استان نیز در گزارشی آخرین وضعیت روند انتخابات در استان را تشریح کرد و گفت: در انتخابات پیش رو تعداد یک هزار و 210 شعبه شهری و یک هزار و 585 شعبه روستایی جهت جمع آوری آرای مردم در نظر گرفته شده است.