تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 55 نفر رسید

تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان‌غربی به 55 نفر رسید
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: 55 بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده‌اند که از این تعداد 2 نفر فوت کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دکتر جواد آقازاده افزود: تاکنون نمونه آزمایشگاهی ۳۶۶ نفر مشکوک به بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی دریافت شده که از این تعداد، نتیجه ۵۵ نفر مثبت است.

وی بیان کرد: ۲ نفر از شهروندان آذربایجان‌غربی که دارای سنین ۷۰ و ۸۳ سال بودند، بر اثر این بیماری جان خود را از  دست داده‌اند و کسب با رضایت از خانواده‌های متوفیان، پیکر آنان با شرایط بهداشتی کرونا دفن شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی ادامه داد: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶ نمونه آزمایشگاهی از بیماران مشکوک استان نیز تهیه شد که نتیجه آزمایش ۱۳ نفر مثبت و باقی منفی بوده است.

دکتر آقازاده گفت: رعایت بهداشت فردی برای شهروندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده‌ها رعایت شود.

وی از خانواده‌ها خواست در صورت امکان از حضور در مکان‌های پردتردد شهر همچون بازار، مناطق گردشگری و تاناکورا خودداری کنند و با نشستن در خانه‌ها از آلودگی به این ویروس در امان باشند.

وی اظهار داشت: ماندن در خانه بهترین و مهمترین راهکار مقابله با این ویروس است و سلامت مردم را به دنبال دارد.

وی اضافه کرد: هفته جاری هفته صعود منحنی ابتلا به این ویروس در استان است و مردم باید با مسوولان استان در جهت پیشگری از این ویروس همکاری لازم را داشته باشند.

 

منبع: ایرنا