بازدید از مراحل پایانی احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو

بازدید از مراحل پایانی احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی از مراحل پایانی احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو و از روند احداث محور ارومیه - سرو بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی صبح امروز از مراحل پایانی احداث سالن مسافری پایانه مرزی سرو و از روند احداث محور ارومیه - سرو بازدید کرد.

معاون امور هماهنگی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: سالن مسافری پایانه مرزی سرو ارومیه با پیشرفت فیزیکی بیش از ۹۷ درصد در روزهای آینده آماده بهره‌برداری می‌شود.

آیدین رحمانی با اشاره به ادامه روند ساخت پایانه مرزی سرو ارومیه اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به عملکرد مناسب پیمانکار و دستگاه‌های مختلف درگیر، عملیات اجرایی این پایانه رو به پایان است.

وی افزود: در این راستا سالن مسافری پایانه مرزی سرو با پیشرفت فیزیکی بیش از 97 درصد در روزهای آینده آماده بهره‌برداری می‌شود و با عملیاتی که در بحث محوطه‌سازی خواهد شد، شرایط لازم را برای بهره‌برداری کامل از این پایانه و سالن زیبا با اعتباری حدود 30 میلیارد تومان فراهم شده و در اختیار مردم و مسافران قرار می‌گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی در ادامه با اشاره به بازدید از پروژه ساخت راه منتهی به پایانه مرزی سرو گفت: خوشبختانه عملیات اجرایی احداث جاده اصلی و پل‌های مربوطه به خوبی و براساس زمان‌بندی در حال انجام است.

وی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون راه منتهی به پایانه مرزی سرو از کیلومتر 27 آماده افتتاح بوده و امید است در هفته‌های آینده با آماده‌سازی کامل به بهر‌ه‌برداری کامل برسد و هم اکنون 4.5 کیلومتر از بزرگراه ارومیه سرو نیز آماده افتتاح است و پیش‌بینی می‌شود تا هفته دولت امسال به پایان برسد.

رحمانی تاکید کرد: توسعه راه‌های اصلی، زیرساخت اصلی توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌رود و می‌تواند با پایان آن و در اختیار قرار داشتن جاده‌های اصلی در خدمت اقتصاد کشور، نسبت به توسعه و ایجاد اشتغال پایدار کمک کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: بی‌شک یکی از رسالت‌های اصلی دولت به ویژه مسئولان استانی بر این اساس است که با همکاری دستگاه‌های مربوطه به ویژه اداره کل راه و شهرسازی بتوان نسبت به احداث راه‌های اصلی و تکمیل و بهره‌برداری از این راهها به توسعه اقتصاد و اشتغال استان کمک کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی نیز در این خصوص گفت: سالن مسافری پایانه مرزی سرو در مرز ایران با ترکیه که در نزدیک‌ترین فاصله با مرکز استان (ارومیه) قرار دارد، آماده بهره‌برداری شده است.

ارسلان شکری افزود: تکمیل این طرح عمرانی مهم که در مرز آذربایجان‌غربی با استان حکاری /Hakkari/ ترکیه قرار داشته و در فاصله ۵۵ کیلومتری ارومیه واقع است، در کاهش مشکلات مسافران ورودی و خروجی بین ایران و ترکیه در مرز سرو بسیار موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای اجرای این طرح، ۲۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از این طرح، گامی مهم در تحقق رویکرد سازمان مبنی بر توسعه خدمات کمی و کیفی در پایانه‌های مرزی به‌عنوان ویترین نظام مقدس جمهوری اسلامی برداشته می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی ادامه داد: این ساختمان شامل سالن مسافری ۲ طبقه، زیرزمین و محوطه به همراه منبع آب ۲۸۰ مترمکعبی است.

شکری گفت: زیربنای کل این طرح، چهار هزار و ۱۶۰ مترمربع بوده و محوطه آن به بیش از هفت‌هزار مترمربع می‌رسد.