بهره برداری از از 216 پروژه در روستاهای آذربایجان غربی

بهره برداری از از 216 پروژه در روستاهای آذربایجان غربی
مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان غربی گفت: به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر 216 طرح در روستاهای استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، عارف خدرلو در همایش مسئولین مالی دفتر امور روستایی که امروز در استانداری برگزار شد ، به نگاه توسعه ای دولت در روستاها اشاره نمود و گفت : ۲۱۶ طرح  از طرحهایی که همزمان با دهه مبارک فجر در استان بهره برداری می شود در روستاها است که برای اجرای این طرحها ۲۴۳۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و این نشان میدهد ۶۰ درصد اعتبارات افتتاحی به روستاها اختصاص یافته است.

وی افزود: از این تعداد طرح افتتاحی، ۱۳۸ طرح با ۱۲۵ میلیارد ریال توسط خود دهیاری ها و بقیه با مشارکت و اعتبار دستگاههای اجرایی افتتاح و آماده بهره برداری شده است.

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری، هدف از برگزاری این همایش آموزشی را بهبود عملکرد دهیاری ها، آشنایی با وظایف و اصلاح امور دهیاریها عنوان کرد و اظهار داشت : بر اساس برنامه سال ۹۷ روستاهای بالای ۴۰۰ خانوار مقرر شده بود که حسابرسی در آنها صورت گیرد که در قالب آن در ۷۷۹ روستا حسابرسی صورت گرفت و در برنامه جدید امور مالی تمامی دهیاریها استان حسابرسی می شوند.