تداوم وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان غربی

تداوم وضعیت قرمز کرونا در آذربایجان غربی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با ابراز نگرانی از تداوم وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان از بستری 175بیمار جدید طی 24 ساعت گذشته خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده با بیان اینکه در حال حاضر ۸۱۴ بیمار مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری است که از این تعداد ۳۴۳ نفر به بیماری کووید ۱۹ به طور قطع مبتلا و ۴۷۱ نفر نیز مشکوک به بیماری کرونا هستند.

وی از بستری بودن ۱۷۵ بیماری بدحال در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان خبر داد و اضافه کرد: از این تعداد ۵۴ بیمار به دستگاه ونتیلاتور متصل بوده و در صورت ادامه روند شرایط سختی خواهیم داشت.

آقازاده به ۱۷۵ بیمار جدید بستری شده طی ۲۴ ساعت گذشته در استان اشاره کرد و گفت: این آمار نسبت به روزهای گذشته رکورد زده و به تناسب جمعیت بیشترین در کشور بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از فوت ۶ نفر مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: تعداد بیماران کرونایی آذربایجان غربی که جان خود را از دست داده‌اند در مجموع به ۵۳۱ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت بیمارستان‌های طالقانی و امام خمینی (ره) در ارومیه پر شده و سومین بیمارستان نیز وارد مدار درمان بیماران کرونا شده است ادامه داد: در سایر شهرهای استان ظرفیت تخت‌های بیمارستانی در حال پر شدن است و ادامه این روند جای نگرانی دارد.

آقازاده با گلایه جدی از عدم همراهی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نیز استفاده از ماسک عنوان کرد: متأسفانه با وجود اعمال محدودیت و هشدارهای جدی نسبت به رعایت فاصله اجتماعی همچنان شاهد تجمع و برگزاری مراسم در استان هستیم که طی روزهای آینده وضعیت از حالت موجود نیز بحرانی‌تر خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی با تاکید بر اینکه استفاده از ماسک و رعایت بهداشت فردی و اجتماعی همچنان مهمترین راه پیشگیری از کرونا است افزود: تنها راه مبارزه با این بیماری و قطع زنجیره کرونا، بهترین راهکار رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت و استفاده از ماسک است.

 

منبع: مهر