استاندار آذربایجان غربی:

ظرفیت های اطلاع رسانی استان برای عبور از کرونا بسیج شود

ظرفیت های اطلاع رسانی استان برای عبور از کرونا بسیج شود
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نقش و جایگاه شورای اطلاع رسانی و روابط عمومی های استان بر بسیج و همزایی این ظرفیت ها برای عبور از کرونا تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، محمدمهدی شهریاری در جلسه شورای اطلاع رسانی و هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان با تقدیر از تلاش رسانه ها و خبرنگاران در آگاهی بخشی به مردم گفت: قاطبه جامعه رسانه ای در اطلاع یابی و امید آفرینی به مردم جانب انصاف و اعتدال را رعایت می کنند و این امر به طور قطع به عبور کم هزینه از بحران کرونا کمک می کند.

وی با اشاره به تلاشهای صورت گرفته از سوی تمام ارکان استان برای مقابله با کرونا ویروس تصریح کرد: کادر درمان در خط مقدم این مبارزه هستند و در کنار آنان مجموعه های مختلف اداری و نظامی و روحانیت و گروه های مرجع با همدلی به مردم خدمت می کنند.

شهریاری افزود: رسانه ها و روابط عمومی دستگاه های اجرائی در انعکاس تلاشهای انجام گرفته نقش بسزایی بر عهده دارند.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه استانها از اتخاذ تصمیمات جزیره ای منع شده اند گفت: سیاست های کلی مبارزه با کرونا ویروس توسط ستاد ملی اتخاذ می شود و ما نیز تابع این سیاست هستیم.

محمدمهدی شهریاری تاکید کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری به اتحاد و همدلی نیاز داریم و افرادی که با تشویش اذهان عمومی به مقاصد مختلف درصدد برهم زدن اوضاع هستند به طور قطع از سیاست های دشمن پیروی می کنند.

وی در ادامه دستور تامین منابع مالی برای تولید محتوا و بهره گیری از ظرفیت های رسانه ای جهت آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص کرونا ویروس را صادر نمود.

شورای اطلاع رسانی سیاست های لازم برای مبارزه با کرونا ویروس را برنامه ریزی کرده است

معاون استاندار آذربایجان غربی با اشاره به فعال سازی شورای اطلاع رسانی در استان گفت: این شورا سیاست های لازم برای مبارزه با کرونا ویروس را برنامه ریزی و اجرایی می سازد.

علی مصطفوی در یازدهمین جلسه شورای اطلاع رسانی که با حضور هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان برگزار شد، ضمن تقدیر از حمایت های مقام عالی استان در بحث اطلاع رسانی از اقدامات شورای اطلاع رسانی در رویدادهای مختلف گزارشی ارائه نمود و گفت: شورای اطلاع رسانی طبق دستورالعمل های ابلاغی با دو کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات و فضای مجازی در مسیر اطلاع رسانی و امیدآفرینی گام بر می دارد.

رئیس شورای اطلاع رسانی استان افزود: متاسفانه برخی افراد با دروغ پردازی های رسانه ای درصدد ناامید کردن مردم هستند و از طریق دستگاه های مربوطه با کسانی که با شایعه سازی و تشویش اذهان عمومی مردم را ناامید می سازند برخورد می شود.

در ادامه این جلسه مسئولین کمیته های شورای اطلاع رسانی و اعضای هیات رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی های استان به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود در خصوص تقویت اطلاع رسانی جهت مقابله با کرونا ویروس پرداختند.