ساخت نخستین پردیس سینمایی شمال‌غرب کشور در ارومیه

ساخت نخستین پردیس سینمایی شمال‌غرب کشور در ارومیه
رئیس حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: نخستین پردیس سینمایی شمال‌غرب کشور در سینما آزادی ارومیه احداث خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، احد هوشمند قره‌باغ اظهار داشت: این پردیس سینمایی با مجهزترین دستگاه‌های دیجیتال روز و با منبع نور لیزری احداث خواهد شد.

وی گفت: سالن اصلی این پردیس سینمایی به سیستم صوتی «دالبی» مجهز خواهد بود و بقیه سالن‌ها با سیستم صوتی استریو به نمایش فیلم‌های روز دنیا خواهد پرداخت.

وی تاکید کرد: یکی از ویژگی‌های مهم این پردیس وجود سالن سینمای ویژه کودکان است که برای نخستین بار در سطح استان و شمالغرب کشور در این مکان دایر خواهد شد.

وی افزود: تمام صندلی‌ سالن‌های این پردیس از نوع وی‌آی‌پی خواهد بود و فضای این پردیس با امکانات رفاهی مختلف تجهیز و به علاقه‌مندان به سینما خدمات ارایه خواهد داد.

«هوشمند قره‌باغ» با بیان اینکه نماهای درونی و بیرونی این پردیس نیز به لحاظ معماری و دکور تغییر خواهد کرد ادامه داد: این پردیس تلاش خواهد شد تا در اردیبهشت سال ۸۹ با مجموع ظرفیت ۹۰۰ صندلی در ۶ سالن آماده بهره‌برداری قرار گیرد.

رئیس حوزه هنری در ادامه با بیان اینکه از میان ۱۲ سالن سینما در استان تنها سه سالن فعال است گفت: نسبت صندلی‌های سینما به جمعیت استان در وضعیت نامطلوبی قرار دارد و به همین خاطر و برای افزایش این نسبت در کنار احداث پردیس سینمایی آزادی، دیگر سینمای شهر ارومیه نیز با نام ایران تحت بازسازی است تا با ۲ سالن مجهز و مجموع ظرفیت ۵۵۰ نفر در اختیار دوستداران فیلم باشد.

وی گفت: کار بازسازی و تعویض صندلی‌های مستهلک به صندلی‌های وی‌آی‌پی با فضای داخلی لوکس و سامانه‌های صوتی و تصویری از اقدامات صورت گرفته در این سینما است.

وی افزود: مرمت سینما ایران از سه هفته قبل آغاز شده است و با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی، حداکثر تا ۲ ماه آینده به طور کامل بازسازی خواهد شد تا میزبان فیلم‌های جشنواره فیلم فجر باشد.

«هوشمند قره‌باغ» در مورد دیگر سینمای فعال استان نیز اظهار داشت: سینما انقلاب ارومیه نیز با سه سالن نمایش مجهز به سامانه صوتی‌ تصویری و امکانات رفاهی کامل با ظرفیت مجموع ۶۰۰ تا ۶۵۰ صندلی تا اواسط سال آینده آماده خواهد شد.

رئیس حوزه هنری آذربایجان‌غربی در مورد برآورد و محل تامین منابع مورد نیاز برای تجهیز این سینماها اظهار داشت: در مجموع ۱۵۰ میلیارد ریال توسط سازمان سینمایی حوزه، موسسه بهمن سبز، سینما شهر و اعتبارهای استانی برای تجهیز این سه سینما هزینه خواهد شد.

وی تاکید کرد: با افزایش سالن‌های سینما به عدد ۱۱ دیگر فیلمی از اکران بازنخواهد ماند و تنوع پخش فیلم استان همزمان با سالن‌های یک کشور اتفاق خواهد افتاد و حتی مجالی نیز برای پخش فیلم‌های تجربه و جوان نیز فراهم خواهد شد.

وی گفت: علاوه بر این زمینه لازم برای اکران فیلم‌های کودکان و نوجوانان در سالن تخصصی و فضای مناسب نیز فراهم می‌شود.