هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد

هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد
رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: وزش باد شدید در ساعات بعد از ظهر و افزایش دما، پدیده جوی غالب طی هفته جاری در استان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهدی صابری افزود: این شرایط جوی تا اواسط هفته در استان پایدار است و سرعت وزش باد در ارومیه به ۵۰ و در سایر شهرستانها تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت می رسد.

وی با اشاره به افزایش سه تا ۶ درجه‌ای دما در استان که از روز پنجشنبه شروع شده، اضافه کرد: اثر این مخاطره افزایش در مصرف آب و برق، احتمال گرمازدگی، احتمال آتش سوزی جنگل ها و مراتع و احتمال سقوط اشیا در اثر وزش باد وجود دارد.

رییس اداره پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به ویژه در ساعات اوج مصرف، اجتناب از ترددهای غیر ضروری در ساعات ظهر جهت جلوگیری از گرمازدگی، خودداری از روشن کردن آتش در جنگل ها و مراتع، محکم کردن سازه های موقت از مواردی است که لازم است شهروندان به آنها توجه داشته باشند.

صابری بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته چالدران خنک‌ترین و بوکان گرم‌ترین شهر استان به ترتیب با دمای ۱۵ و ۳۶ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود و دمای ارومیه نیز ۳۲ درجه سانتی گراد با رطوبت ۷۰ درصد گزارش شد.