بازدید از موزه تاریخ طبیعی ارومیه در دهه فجر رایگان است

بازدید از موزه تاریخ طبیعی ارومیه در دهه فجر رایگان است
مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی گفت: بازدید از موزه تاریخ طبیعی ارومیه در ایام دهه مبارک فجر برای عموم مردم رایگان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، مهران نظری اظهار داشت: موزه تاریخ طبیعی ارومیه محیطی آموزشی و علمی است که خانواده‌ها می‌توانند با فرزندان خود و مدارس همراه با دانش‌آموزان و معلمان در این محیط حضور یافته و از حیات وحش موجود در این موزه بازدید کنند.

وی ادامه داد: در این موزه انواع گونه‌های جانوری مانند خرس خاکستری، شیر ایرانی، گراز وحشی، گوزن زرد ایرانی، قوچ و میش ارمنی، گرگ و انواع پستانداران، دوزیستان و خزندگان وجود دارد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست آذربایجان‌غربی اضافه کرد: اغلب حیوانات به نمایش گذاشته در این موزه جزو حیات وحش منطقه از جمله انواع گونه‌های جانوری مانند ۹۱ گونه بندپایان، ۱۳۵ گونه صدف‌ها، ۵۰ گونه پستاندران، ۲۲ گونه خزندگان، ۵۳ گونه آبزیان، ۱۵ گونه گیاهی و ۱۶۵ گونه پرندگان بوده و به همین علت این موزه را تبدیل به موزه‌ای منحصر به فرد در نوع خود در کشور کرده‌ است.

وی افزود: این جانوران در چهار سالن شامل راهرو اصلی، سالن پستانداران، سالن اصلی و سالن‌های تخصصی پستانداران، پرندگان، خزندگان، اکوسیستم‌های آبی و هفت اقلیم کشور و نیز سالن‌های جانبی همایش، کتابخانه، نمایشگاه عکس و غیره است.

این موزه که در فلکه آذربایجان، انتهای پارک ائللر باغی ارومیه واقع شده در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع با زیربنای سه هزار ۵۰۰ متر مربع احداث شده است.

 

منبع: ایرنا