معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی:

صیانت از رای مردم دغدغه مجریان انتخابات در آذربایجان‌غربی است

صیانت از رای مردم دغدغه مجریان انتخابات در آذربایجان‌غربی است
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همه عوامل اجرایی انتخابات به قانون آشنا هستند، گفت: تلاش مجریان برگزاری قانونمند انتخابات و صیانت از آرای مردم خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی مصطفوی در نشست هم‌اندیشی فعالان سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و هنری خوی افزود: مشارکت حداکثری مردم و حضور در پای رای و حفظ بی طرفی مسوولان دولتی از اصول اساسی این امر است.

وی ادامه داد: هیچ مسوول دولتی حق دخالت و حمایت از فرد و جریانی را ندارد و باید بی‌طرف باشد و با فرمانداران و بخشداران خاطی برخورد می شود؛ انتخاب مردم در طول انقلاب اسلامی همواره برترین انتخاب بوده است.

معاون امنیتی و سیاسی استاندار آذربایجان‌غربی به سه مولفه اساسی سرمایه اجتماعی نظام اشاره کرد و گفت: اتحاد اجتماعی، وفاق اجتماعی و مشارکت سیاسی سه مولفه سرمایه اجتماعی است.

مصطفوی بیان کرد: سرمایه اجتماعی ضامن بقای هر نظام به شمار می رود و حفظ و افزایش سرمایه اجتماعی نظام جمهوری اسلامی از اهداف اصلی دولت تدبیر و امید است.

وی رسانه‌ها را چشم و گوش نظام و دولت عنوان کرد و گفت: از انتقاد سازنده رسانه ها حمایت می‌کنیم اما توهین و عبور از خطوط قرمزها قابل تحمل نیست.

وی احزاب سیاسی استان را فعال در طول سال عنوان کرد و افزود: در آذربایجان‌غربی ۴۴ حزب اصلاح‌طلب و اصولگرا دارای شناسنامه و ۶۰۰ سازمان مردم نهاد دارای مجوز است.