محدودیت‌های ترافیکی در ارومیه تشریح شد

محدودیت‌های ترافیکی در ارومیه تشریح شد
محدودیت و ممنوعیت‌هایی از امروز، شنبه یکم آذرماه تا اطلاع ثانوی در مبای ورودی و خروجی ارومیه اجرا می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی گفت: باتوجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و افزایش آمار مبتلایان به این ویروس، محدودیت و ممنوعیت‌هایی از امروز، شنبه یکم آذرماه تا اطلاع ثانوی در مبای ورودی و خروجی این استان اجرا می‌شود.

سرهنگ عباس فرمانی اظهار داشت: براساس اعلام ستاد استانی مقابله با کرونا هرگونه تردد بین شهری از شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی برای خودروهای شخصی ممنوع بوده و پلیس راهور رانندگان متخلف را جریمه خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این طرح در صورت ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی به شهرهای نارنجی در هر ۲۴ ساعت مبلغ پنج میلیون جریمه و در صورت ورود خودروهای با پلاک غیربومی به شهرهای قرمز در هر ۲۴ ساعت مبلغ یک میلیون تومان جریمه می‌شود.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی آذربایجان‌غربی اظهار داشت: در این مدت طبق تدابیر صورت گرفته در ستاد استانی مقابله با کرونا مقرر شد که دستگاه‌های اجرایی، ادارات و شرکت‌ها اسامی خود را در اختیار فرمانداری‌ها قرار دهند تا تدابیر لازم برای تردد این افراد پیش‌بینی شود.

سرهنگ فرمانی با تأکید بر اینکه هدف اول ما اطلاع رسانی و راهنمایی کردن شهروندان بوده اما در صورت نیاز مجبور به اعمال قانون خواهیم شد، اضافه کرد: تردد خودروهای امدادی، درمانی، انتظامی، حمل بار و مسافرو حامل کالاهای اساسی مشمول محدودیت‌های ترافیکی نمی‌شود.