آغاز عملیات اجرایی 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی ارومیه

آغاز عملیات اجرایی 2 واحد تولیدی در شهرک صنعتی ارومیه
در حال حاضر عملیات اجرایی واحد تولیدی آلمانی «دهلر» و واحد تولیدی ترکیه ای «سینبو» در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه شروع شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای عقد تفاهم نامه با سرمایه گذاران خارجی و داخلی فراهم است، گفت: در حال حاضر عملیات اجرایی واحد تولیدی آلمانی «دهلر» و واحد تولیدی ترکیه ای «سینبو» در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه شروع شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، علی عبدلی افزود: هم اکنون عملیات خاکبرداری 50 هزار مترمربع از واحد تولیدی آلمانی به اتمام رسیده است و تا 6 ماه آینده فاز نخست آن به پایان می رسد.

وی ادامه داد: اسکلت و نصب سوله واحد تولیدی دهلر در مرحله اجراست و با این آمار حدود 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: واحد تولیدی دهلر در زمینی به مساحت 70 هزار مترمربع و با 33 میلیون دلار سرمایه خارجی در شهریور سال جاری در شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه کلنگ‌ زنی شد.

وی گفت: شرکت دهلر ایران با سرمایه گذاری بخش خارجی از کشور آلمان با استفاده از آخرین تکنولوژی روز، تولیدکننده انواع کنسانتره و آب میوه است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی نیز با اشاره به اینکه دهه فجر امسال نیز شاهد کلنگ زنی واحد تولیدی ترکیه ای «سینبو» بودیم، اضافه کرد: واحد تولیدی سینبو «sinbo» تولید کننده انواع لوازم خانگی است.

عبدلی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی 220 میلیارد ریال است، ادامه داد: این واحد تولیدی برای 200 نفر اشتغال زایی می کند و 35 نوع محصول را از سال 1400 با مشارکت سرمایه گذار ترکیه ای روانه بازار می کند. 

وی افزود: این واحد تولیدی در 23 هزار و 680 مترمربع در شهرک صنعتی فاز سه راه اندازی می شود و عملیات زیرسازی آن در حال اجراست.

وی بیان کرد: ورود واحدهای بزرگ صنعتی و سرمایه گذاران خارجی به شهرک های صنعتی آینده ای روشن در انتظار این شهرک ها است.

نیروگاه برق شهرک صنعتی ارومیه امسال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: فاز نخست نیروگاه «فراز انرژی سهند» که در زمینه مولد مقیاس کوچک برق فعالیت می کند تا پایان امسال در شهرک صنعتی شماره سه ارومیه به بهره برداری می رسد.

علی عبدلی افزود: نیروگاه «فراز انرژی سهند» توان تولید هفت مگاوات برق را دارد و با تکمیل فازهای بعدی نیروگاه مولد برق این واحد می تواند تا 25 مگاوات برق نیز تولید کند.

وی بیان کرد: برق تولیدی این نیروگاه در بین واحدهای تولید شهرک صنعتی شماره سه ارومیه توزیع و مازاد برق تولیدی نیز به مناطقی از خارج شهرک ارسال می شود. 

وی اضافه کرد: این واحد تولیدی توسط بخش خصوصی در زمینی نزدیک به پنج هزار متر مربع احداث می شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی گفت: برای ایجاد نیروگاه «فراز انرژی سهند» 400 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است.

عبدلی با اشاره به موقعیت شهرک صنعتی فاز 3 ارومیه، بیان کرد: با ورود واحدهای بزرگ صنعتی و سرمایه گذاران خارجی به این شهرک صنعتی آینده ای روشن در انتظار شهرک است.

وی ادامه داد: آب مورد نیاز شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه به عنوان بزرگترین شهرک این شهرستان پس از 12 سال و با صرف 440 میلیارد ریال هزینه 6 برابر شد و از 10 لیتر بر ثانیه به 60 لیتر بر ثانیه رسیده است.

وی با اشاره به اینکه این میزان آب از طریق 2 حلقه چاه تامین می شود، ادامه داد: با تامین آب مورد نیاز شهرک 51 واحد تولیدی مستقر در شهرک صنعتی شماره 3 ارومیه از آن بهره مند شدند.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی آذربایجان غربی اضافه کرد: برای این واحدهای تولیدی یکهزار و 850 میلیارد ریال سرمایه گذاری و برای یکهزار و 650 نفر اشتغال ایجاد شده است.

عبدلی با اشاره به اینکه امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن شهرک صنعتی 3 ارومیه تامین شده، بیان کرد: تصفیه خانه فاضلاب این شهرک دارای پیشرفت فیزیکی 100 درصدی بوده و شبکه انتقال این تصفیه خانه نیز در حال اجراست.

 

منبع: ایرنا