وزیر کشور در افتتاحیه ستاد انتخابات کشور:

امیدواریم انتخابات به نماد حضور و مقاومت مردم تبدیل شود

امیدواریم انتخابات به نماد حضور و مقاومت مردم تبدیل شود
وزیر کشور گفت: تمام تلاش ما در وزارت کشور این است ‌که با بی طرفی کامل، در همه مناطق کشور فضای مناسب و مساعد برگزاری انتخابات را ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، دکتر رحمانی فضلی در مراسم افتتاحیه ستاد انتخابات کشور گفت: در هفته وحدت و در آستانه میلاد پیامبر نور و رحمت، خداوند توفیق داده که بتوانیم ان‌شاءا... در نظام مقدس جمهوری اسلامی، انتخابات دیگری را که تجلی اراده مردم در تعیین سرنوشت خودشان است را در اسفند ماه برگزار کنیم.

وزیر کشور با اشاره به اینکه امروز ستاد انتخابات افتتاح و شروع به کار کرد، افزود: از شروع ثبت نام انتخابات یعنی ۱۰ آذرماه تا انتهای انتخابات حدود ۸۳  روز زمان خواهیم داشت تا بتوانیم انتخابات باشکوه، سالم، در محیطی امن و با مشارکت بالا و محوریت قانون داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در انتخابات، دستگاههای اجرایی مختلفی همکاری می‌کنند، عنوان کرد: در بعد اجرا ۲۰ دستگاههای اجرایی، در حوزه های امنیتی، انتظامی، پشتیبانی،رسانه ای و تبلیغاتی، حقوقی و در حوزه نظارت هم شورای محترم نگهبان با ما همکاری داشته و کمک می کنند.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه انتخابات امسال نماد و شاخص مقاومت و استقامت مردم در مقابل فشار، زورآزمایی ها و تحریم هایی است که دشمنان ما علیه انقلاب، اسلام و نظام اسلامی برقرار کرده اند، ابراز امیدواری کرد: این انتخابات به نماد حضور و مقاومت مردم تبدیل شود.

دکتر رحمانی فضلی افزود: در این ایام تلاش داریم با همکاری همه احزاب، گروهها، نامزدهای انتخاباتی و همه دستگاههای اجرایی و رسانه ها و از طرف دیگر شورای نگهبان در یک محیط کاملاً هماهنگ و با همکاری و مساعدت به یکدیگر تلاش و تشویق کنیم مردم با اعتماد و اطمینانی که به این امر دارند و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیز مبتنی بر آرا و عملکرد نمایندگان آنها در حوزه های مختلف ایفای نقش می‌کند، حضور پررنگ تری از سالهای قبل داشته باشند‌.

وی در همین راستا افزود: این امر مستلزم آن است که همه کسانی که در خود توان، انگیزه و استعدادی می بینند که بتواند به مردم کشور عزیز ایران اسلامی ما کمک کند و در تعیین جهت گیری ها و طی طریق در جهت اهداف آنها موثر باشند، از علم و تجربه و توانشان در مسیر تصمیم گیری، تصمیم سازی و قانون گذاری استفاده کنند و تقاضا داریم در زمان ثبت نام مراجعه کنند، و با توکل بر خدا و نیت خیر و کمک به اسلام و انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم برای ثبت نام در انتخابات حاضر شوند.

وزیر کشور همچنین از احزاب و گروهها تقاضا کرد تا در یک محیط سالم، قانونی و با رقابت های اصولی و منطقی بسترساز مشارکت و حضور بیشتر مردم باشند.

دکتر رحمانی فضلی تاکید کرد: از نامزدهای محترمی که خود را در جهت مسابقه خیر در انتخابات آماده می کنند و وارد این عرصه می شوند تقاضا داریم با محوریت قانون و رعایت آن و سلامت انتخابات در این انتخابات حضور یابند.

وزیر کشور تصریح کرد: تمام تلاش ما در وزارت کشور این است ‌که با بی طرفی کامل، و با دقت و تامل، درنظر گرفتن همه شرایط و با توجه به تنوع جغرافیایی ایران، در همه مناطق کشور فضای مناسب و مساعد برگزاری انتخابات را ایجاد کنیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: از زمان شروع به کار ستاد انتخابات، معاونت سیاسی وزارت کشور که مسئولیت این ستاد را برعهده دارد و همچنین استانداری ها، فرمانداری و بخشداریها، آمادگی پاسخگویی به سوالات، رسیدگی به شکایات و ارائه راهنمایی های لازم را دارند.

وی تاکید کرد: مسئولیت برگزاری انتخابات بر عهده معاونت سیاسی وزارت کشور و همه ما در خدمت این معاونت هستیم که بتواند با همکاری همه، انتخابات مناسب و خوبی را برگزار کند.

دکتر رحمانی فضلی ابراز امیدواری کرد: خداوند متعال مانند همیشه همه ما را مرهون لطف و مرحمت خود قرار دهد و کمک کند تا این رسالت تاریخی مان را در این مقطع زمانی به نحو احسن انجام دهیم.