بیمارستان ویژه زنان ارومیه آماده بهره داری شد

بیمارستان ویژه زنان ارومیه آماده بهره داری شد
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از آماده بهره برداری شدن بیمارستان ویژه زنان در ارومیه تا هفته دولت امسال خبر داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی از آماده بهره برداری شدن بیمارستان ویژه زنان در ارومیه تا هفته دولت امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، جواد آقازاده صبح یکشنبه در جریان بازدید خبرنگاران از آخرین وضعیت اجرایی بیمارستان زنان ارومیه اظهارداشت: عملیات اجرایی بیمارستان تخصصی زنان ارومیه از اواسط سال ۱۳۹۶ آغاز شد و در حال حاضر بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: برای احداث این بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و اتمام، تکمیل و تجهیز آن ۷۰۰ میلیارد ریال دیگر نیاز دارد تا هفته دولت افتتاح و آماده ارائه خدمات به مردم شود.

آقازاده با اشاره به بازدید روز گذشته استاندار آذربایجان غربی از روند اجرای این طرح عنوان کرد: در این بازدید ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ویژه به بیمارستان زنان ارومیه اختصاص یافت اما در صورت تامین ۴۵ میلیارد ریال می توان این بیمارستان را تا نیمه نخست امسال به مرحله افتتاح رساند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: این بیمارستان با زیربنا بالغ بر ۳۰۰۰۰ مترمربع و در ۸ طبقه خواهد بود که تعداد ۹ اتاق عمل دارد، فاز اول این پروژه به اتمام رسیده و فاز دوم این پروژه در حال ساخت است.

وی ادامه داد: بیمارستان تخصصی زنان ارومیه ۳۰۰ تخت بستری دارد و در فضای داخلی امکاناتی از جمله؛ تصویربرداری، رادیوگرافی، سونوگرافی، اورژانس درمانگاه، آزمایشگاه، بخش جراحی، بخش مراقبت‌های ویژه، بخش زایمان، مراقبت‌های ویژه نوزادان، بخش‌های بستری و پدچرخ‌بال را دارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: تا یک سال گذشته سرانه تخت‌های بیمارستانی در آذربایجان غربی حدود یک تخت برای هر یک هزار نفر بود اما در حال حاضر این رقم به حدود ۱.۷ تخت رسیده است.

آقازاده با بیان اینکه ۴ طرح بیمارستانی استان نیز مراحل پایانی برای بهره برداری را طی می کنند افزود: این طرح ها برای افق ۱۰ ساله استان در راستای رفع نیازهای بیمارستانی طراحی شده که با بهره برداری از این طرح ها استان در حوزه درمان یکی از مناطق مهم کشور خواهد بودو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی خوی را از دیگر طرح های مهم آماده بهره برداری شده در استان ذکر و اضافه کرد: طرح توسعه بیمارستانهای بوکان، تکاب و نیز فاز دو بیمارستان میاندوآب از مهمترین طرح های در حال تکمیل استان هستند که بزودی آماده بهره برداری می شوند.