کمبود تخت برای بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه وجود ندارد

کمبود تخت برای بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه وجود ندارد
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی گفت: به منظور مقابله با شرایط بحرانی، 2 هزار و 500 تخت بیمارستانی در استان آزادسازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای جلوگیری از بروز مشکل کمبود تخت بیماران پیش از شیوع بیماری کرونا در استان گفت: با به نتیجه رسیدن این تدابیر، مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

جواد آقازاده افزود: به منظور مقابله با شرایط بحرانی، ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان آزادسازی شد.

وی اضافه کرد: خوشبختانه از اول بحران تا به امروز هیچ مرکز درمانی در سطح استان دچار کمبود تخت نشده و هیچ بیمار بستری پشت درب بیمارستان منتظر پذیرش نمانده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: علاوه بر مراکز درمانی، در همه شهرستان‌ها معادل با تعداد تخت فعال، تخت نقاهتگاهی ایجاد شده که بسیار موثر بوده است.

آقازاده درباره اقدامات حوزه پرستاری نیز بیان کرد: با توجه به اینکه همکاران پرستار در خط مقدم مقابله با کرونا قرار داشتند، با تلاش قرارگاه دانشگاهی، پرستاران با ریسک بالا و دارای بیماری زمینه ای از چرخه فعالیت خارج و در سایر بخش های غیرکرونایی به کار گرفته شدند.

وی افزود: در شهر ارومیه ۵۰ پرستار و در کل استان ۲۵۰ پرستار از این مزیت بهره مند شده اند.

وی اظهار کرد: به منظور تجهیز مراکز درمانی، همچنین ۲۲ دستگاه ونتیلاتور که از رده خارج شده بودند، تعمیرات اساسی و راه اندازی شده و به چرخه درمان بازگشت.

 

منبع: ایرنا