معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ارومیه:

باید کیفیت نان در سطح شهرستان افزایش یابد

باید کیفیت نان در سطح شهرستان افزایش یابد
جلسه کارگروه گندم، آرد و نان شهرستان صبح امروز با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ارومیه در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، زهرا روحی در این جلسه اظهار داشت: دستگاههای متولی باید در خرید گندم کشاورزان وحدت رویه داشته و به دنبال جلب رضایت مردم باشند.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ارومیه حفظ شأن و جایگاه کشاورزان را ضروری دانسته و افزود: در خرید گندم باید مراقب بود که کشاورزان متضرر نشوند و اطلاع رسانی لازم به آنها صورت پذیرد.

وی با تاکید بر اطلاع رسانی به موقع و شفاف به کشاورزان، خاطرنشان کرد: اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه کاهش تولید گندم در شهرستان باید صورت گیرد.

روحی همچنین با اشاره به تاثیر تغییرات اقلیمی در کشاورزی، گفت: پیش بینی اقدامات لازم برای کاهش آسیب تغییرات اقلیمی در تولید گندم ضروری است.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار ارومیه با یادآوری این نکته که کیفیت گندم در کیفیت آرد و نان تاثیر مستقیم دارد، افزود: باید برنامه ریزی لازم برای بالا بردن کیفیت گندم و به تبع آن نان، انجام پذیرد.

وی افزایش نظارت بر نانوایی ها را ضروری دانسته و تصریح کرد: بحث آموزش نانوایان باید جدی گرفته شود و نباید کارگران غیرحرفه ای در نانوایی ها با سلامت مردم بازی کنند.