برگزاری آیین غبارروبی گلزار شهدا در باغ رضوان ارومیه

برگزاری آیین غبارروبی گلزار شهدا در باغ رضوان ارومیه
آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور مسوولان آذربایجان‌غربی همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس در باغ رضوان ارومیه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ارومیه، آیین غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با حضور مسوولان آذربایجان‌غربی همزمان با چهارمین روز از هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور در باغ رضوان ارومیه برگزار شد.

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در این آیین گفت: باید ارزش‌های دفاع مقدس را به نسل جوان انتقال دهیم زیرا دشمنان در تلاش برای فاصله انداختن بین نسل‌های انقلاب و به فراموشی سپردن این حماسه ملی و دینی هستند.

امیر سرتیپ دوم علی حاجیلو اظهار داشت: اقتدار، توانمندی و عزت جمهوری اسلامی ایران مرهون تلاش‌های گران‌مایه رزمندگان و شهدای دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: تبیین واقعیت‌های حماسه ماندگار دفاع مقدس یک وظیفه همگانی است تا مقابله با تحریف این دفاع ماندگار به درستی اجرا شود.

مهدی فعال مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم بر لزوم بازاندیشی در حماسه دفاع مقدس و انجام فعالیت‌های پژوهشی و هنری در این زمینه تاکید کرد.

در ادامه مراسم عطر افشانی مزار شهدا در باغ رضوان ارومیه برگزار شد.

مداحی و عزاداری به مناسبت ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع ) و هفته دفاع مقدس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

منبع: ایرنا